"A 21.században Európa közepén kell angolul tudnia egy diplomásnak. Hogyan fog szakirodalmat olvasni, tájékozódni a világban?" - tette fel a kérdést a nyelvvizsga-követelmény kapcsán Salusinszky András.
Ahogy egy napja megírtuk, Csák János innovációs és kulturális miniszter bejelentette, hogy 2024-től átalakul az egyetemi felvételi rendszere, sőt a diplomához eddig elengedhetetlen nyelvvizsga-követelményeket is megszűnteti a kormány. Erre reagált Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete alelnöke - szúrta ki a hvg.hu Facebookon.
Ennek a kormánydöntésnek súlyosan káros társadalmi üzenete van, ugyanis azt sugallja, hogy nem fontos idegen nyelvet tudni. Ostobaság! Helyes volt egy minimális erőbefektetéssel teljesíthető B2-es nyelvvizsga megszerzéséhez kötni a diploma átvételét, mert a 21. században Európa közepén kell angolul tudnia egy diplomásnak
- írja az egyesület alelnöke. Hozzátette, "azzal kellene már végre elkezdeni foglalkozni, hogy a magyar nyelvoktatással az a legnagyobb probléma, hogy nincs határozott stratégia arra vonatkozóan, mikor, hova és főleg hogyan szeretnénk eljutni, milyen legyen a magyar lakosság idegennyelv-ismerete távlatosan".
Úgy néz ki, hogy a kormány feladta. Mi ne tegyük, mondjuk el a gyerekeinknek: "ahány nyelv, annyit érsz"!” – írta.