Február közepéig dönthetnek a továbbtanulásról a nyolcadikos, a hatodikos és a negyedikes diákok és a szüleik. Azoknak a tanulóknak azonban már januárban vizsgázniuk kell, akik olyan középiskolát választanak, amelyik írásbeli felvételit is szükségesnek tart. A HVG rangsor - Középiskola 2017 cikke.
Január 20.
Az Arany János Tehetséggondozó Programhoz csatlakozó intézmények eddig a napig szervezik meg az első találkozót a programba jelentkező diákokkal.
Január 21.
Az általános felvételi eljárás kezdete. A nyolc-, hat-, öt- és négyosztályos középiskolák, valamint az Arany János Tehetséggondozó Programhoz csatlakozó intézmények ezen a napon, délelőtt 10 órától tartják meg a központi írásbeli felvételit magyarból és matematikából.
Január 26.
Azok a diákok, akik a központi írásbeli vizsgára alapos ok miatt nem tudtak elmenni, és ezt igazolni is tudják, ezen a napon, 14 órától pótló írásbeli vizsgát tehetnek.
Február 9.
Eddig a napig az összes felvételiző megtudja, hány pontot szerzett a központi írásbeli vizsgán. Az Arany János Tehetséggondozó Programhoz csatlakozó intézmények is értesítik a diákokat, a szülőket és az általános iskolákat a pályázati eredményekről.
Február 15.
A középiskolai felvételi jelentkezési határideje − a diákoknak ki kell választaniuk az intézményeket és a tanulmányi területeket, és ezeket sorrendbe is kell állítaniuk. A tanulói jelentkezési lapokat az általános iskolák küldik el a középfokú iskoláknak és az Oktatási Hivatalnak, a hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumokba jelentkezők szülei azonban közvetlenül is elküldhetik a jelentkezési lapot a kiválasztott intézményeknek és az Oktatási Hivatalnak.
Február 15.
Jelentkezés a Belügyminisztérium által fenntartott rendészeti szakgimnáziumokba.
Február 20-ától március 9-éig
A középiskolák ebben az időszakban szervezhetik meg a szóbeli felvételit.
Március 10.
Az intézmények eddig a napig hozzák nyilvánosságra a jelentkezők ideiglenes felvételi jegyzékét, amely a diákok összesített eredményét és a középfokú iskola által készített rangsorban elfoglalt helyüket tartalmazza.
Március 16-17.
A diákok és a szülők ezen a két napon módosíthatják a tanulói adatlapokat az általános iskolákban. Ehhez módosító tanulói adatlapot kell kitölteni: új középfokú iskolát ilyenkor már nem írhatnak be, tanulmányi területet (vagyis tagozatot) nem lehet törölni, a sorrendet azonban megváltoztathatják. Új tanulmányi területet is meg lehet jelölni ilyenkor, de csak olyan intézményét, amely az eredeti jelentkezési lapon is szerepelt, és amellyel a szülő vagy az általános iskola már egyeztetett.
Április 26.
A középfokú iskolák eddig a határidőig küldik el a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a diákoknak és az általános iskoláknak.
Május 8-19.
Azokban az intézményekben rendkívüli felvételi eljárást kell meghirdetni, amelyek a férőhelyek kevesebb mint 90 százalékát töltötték fel − az ekkor benyújtott felvételi kérelmekről az intézményvezetők döntenek. Az igazgatók egyébként egészen az új tanév kezdetéig indíthatnak rendkívüli felvételi eljárást.
A cikk a HVG rangsor - Középiskola 2017 című kiadványban jelent meg, a teljes anyagot ott olvashatjátok el - a kiadványt megrendelhetitek a kiadónál.