Nagyon kiakadt az ELTE egyik tanszéke a véres utcai zavargásokat vizionáló újságírón Közoktatás
Eduline

Nagyon kiakadt az ELTE egyik tanszéke a véres utcai zavargásokat vizionáló újságírón

"Őszintén szólva nem értjük, mi szükség volt egy ilyen lejárató hangvételű, a tényeket teljesen figyelmen kívül hagyó írás megjelentetésére" - így reagált a Mediaworks publicistájának múlt heti írására az ELTE Finnugor Tanszéke.

Múlt pénteken jelent meg Szakács Árpád, a Mediaworks publicistájának írása, amely azt sulykolta a vidéki olvasóknak - mindenféle hivatkozás nélkül -, hogy „a finn gyerekek állítólag nagyon boldogok, ebbéli örömük kifejezésére templomokat, katedrálisokat gyújtanak fel, néha véres utcai zavargásokat provokálnak és egyes iskolákban a szülői fegyverrel tömeggyilkosságokat rendeznek osztálytársaik körében.”

A 444.hu kiszúrta, hogy az ELTE Finnugor Tanszéke a Facebookon szólt hozzá a cikkhez. „Őszintén szólva nem értjük, mi szükség volt egy ilyen lejárató hangvételű, a tényeket teljesen figyelmen kívül hagyó írás megjelentetésére az ország több vidéki hírportálján, ráadásul a független Finnország ünnepének előtt néhány nappal. Viszont szeretnénk kijelenteni a nyilvánvalót: nem, Finnországban nem gyújtogatnak katedrálisokat és nem rendeznek tömegmészárlásokat az iskolás gyerekek” - írják.

Hozzáteszik azt is, hogy „a finn iskolarendszer mind a PISA felmérések, mind a legismertebb felsőoktatási rangsorok alapján komoly eredményeket ért el.”

Ezért olyan jók a finn iskolák: ezeket a módszereket itthon is használni lehetne

Hogyan lehet olyan diákokat egyszerre tanítani, akiknek a tudásában hétévnyi különbség van? Erre a kérdésre kereste a választ Pekka Peura finn tanár, aki saját oktatási módszert dolgozott ki. A finnek is meglepődtek azon, hogy mennyire elől végeztek a Pisa-felmérésben, szerintük ugyanis a finn oktatási rendszerben sok minden rossz, és van még hova fejlődniük.