Újra összeül a pedagógusok sztrájkbizottsága Közoktatás
Eduline

Újra összeül a pedagógusok sztrájkbizottsága

A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint elinflálódik a pedagógusok bére, hiába a fizetésemelés.

December 13-ára hívták össze újra a sztrájkbizottságot - ezt Galló Istvánné mondta a Hír Tv-ben tegnap este.

A kormánnyal órakedvezményekről tárgyalnak, az új Nemzeti alaptantervről, illetve a kilenc évfolyamos általános iskola esetleges bevezetéséről.

Galló Istvánné is egyetért Horváth Péterrel abban, hogy elbukják a cafeteriájukat az iskolákban dolgozó portások, takarítók, és egyéb technikai dolgozók, akik az államosítás után állami alkalmazottak lesznek. Ő úgy tudja, az ő béren kívüli jutattásukra nem terveztek be pénzt a Kliknél.

A PSZ-elnök kifogátolsta, hogy a tanárok bére nem nőtt a minimálbér emelése után, mivel már nem ez a vetítési alap. Arra is utalt, hogy így már nem ér olyan sokat a béremelés, mivel közben elinflálódnak a tanárbérek.

 

Kompetenciamérés 2025: javuló eredmények, vidéki fölény, óriási különbség a fiúk és lányok között szövegértésben Közoktatás Gál Luca

Kompetenciamérés 2025: javuló eredmények, vidéki fölény, óriási különbség a fiúk és lányok között szövegértésben

Megérkeztek a 2025-ös országos kompetenciamérés szövegértési eredményei, és a számok több szempontból is beszédesek. A magyar diákok teljesítménye összességében javult a tavalyihoz képest. Ugyanakkor a nemek közötti különbségek továbbra is fennállnak: a lányok minden évfolyamon jobban teljesítettek szövegértésből, mint a fiúk. Ráadásul Budapestet több évfolyamon is lekörözte számos vármegye.