A University College London professzora huszonöt regényt írt át úgy, mintha Twitter üzenetek lennének. Abban bízik, hogy előbb-utóbb azok is elolvassák a könyveket, akik most még csak a kötelező olvasmányokat veszik a kezükbe.
John Sutherland huszonöt regényt írt át Twitter-formátumra, 140 karakterben, a tipikus online nyelven - olyanokat, mint a A Da Vinci-kód és a Harry Potter. A választásnál a Samsung által készített kérdőíves felmérést vette alapul, amely a kedvenc, nyaralás alatt olvasott könyvekre és az olvasási szokásokra kérdezett rá.
A válaszokból az derült ki, hogy tízből egy fiatal felnőtt még soha nem olvasott végig egy könyvet sem, és mindössze negyedük tervezi ezt a strandon vagy a medence mellett. A telefonját a 18-25 évesek háromnegyede viszont biztosan magával vinné a nyaralásra, és naponta átlagosan tizennégyszer csekkolná, hogy történt-e valami -írja a Daily Mail.
Így zanzásította a népszerű könyveket a professzor |
J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve (1997) Stieg Larsson: A tetovált lány (2005) Dan Brown: A Da Vinci-kód (2003) F. Scott Fitzgerald: A nagy Gatsby (1925) George R. R. Martin: Trónok harca (1996) Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak (1979) |
A brit professzor szerint a Twitter-átiratok a mai könnyű irodalom lenyomatai, és lehetővé teszik a könnyen elkalandozó nyaralóknak, hogy instant élvezhessék a legnépszerűbb regényeket. ''És ki tudja, talán egy nap egy régi vágású könyvhöz is kedvet kapnak'' - tette hozzá. Öt könyv, amit el kell olvasnod az egyetem előtt.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |