Az oktatásügybe bukhat bele a kormány a Trefort igazgatója szerint Közoktatás
Eduline

Az oktatásügybe bukhat bele a kormány a Trefort igazgatója szerint

A tanári továbbképzések többségének nem látjuk értelmét. Viszont tudjuk, hogy hatalmas pénzek mozognak cégek felé, amely összegeket úgy könyvelnek el, mint ami az oktatásba megy. Ugyanez vonatkozik a digitalizációra - mondta a Csapodi Zoltán, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium igazgatója a Heti Válasznak, hozzátéve: ha a kormányon lévők nem veszik észre, mekkora forrástöbbletet kellene a pedagógusi fizetésekbe fektetni, akkor a Fideszt a 2002-eshez hasonló helyzet fenyegetheti, amikor nagyrészt az oktatásügy miatt veszítette el a választást.

Nincs szükség erre a hihetetlen mennyiségű, folyamatosan bővülő tananyagra – mondta a lapnak Csapodi Zoltán, a Trefort igazgatója szerint azonban reményt keltő nyilatkozatok hangzottak el a NAT várható reformjáról.

„Tudatos és folyamatos reformra szükség van, de a szakmának, és nem a politikusoknak kellene ezzel foglalkozni” – tette hozzá. Szerinte ma Magyarországon túlzott az iskolákban is megmutatkozó társadalmi szétszakítottság. „Szülőként támogathatom ezt a kontraszelektív rendszert, mert a saját gyerekemnek nyilván a legjobbat akarom, és ha valamelyik tanár nem olyan jó, akkor magánórákkal pótolom, de ezek össztársadalmi szinten nagyon rossz folyamatok.”

„A tanári továbbképzések többségének nem látjuk értelmét. Viszont tudjuk, hogy hatalmas pénzek mozognak cégek felé, amely összegeket úgy könyvelnek el, mint ami az oktatásba megy. Ugyanez vonatkozik a digitalizációra" - magyarázta. Csapodi szerint ha a kormányon lévők nem veszik észre, mekkora forrástöbbletet kellene a pedagógusi fizetésekbe fektetni, akkor a Fideszt a 2002-eshez hasonló helyzet fenyegetheti, amikor nagyrészt az oktatásügy miatt veszítette el a választást. „Mert a társadalom jelentős része a saját bőrén tapasztalja, mi van valójában  az oktatásban. És látják, hogy nem tejjel-mézzel folyó Kánaán.”

Ennyit keresnek a tanárok 2017 szeptemberétől: itt találjátok az összes adatot

Átlagosan 3,5 százalékkal emelkedik ősztől a pedagógusok bére - jelentette ki többször az oktatási államtitkár az elmúlt hónapokban. De pontosan mennyivel landol több pénz a pedagógus bankszámláján? Kiszámoltuk. Számításunk alapja a költségvetési törvényben szereplő vetítési alap, amelynek összege évek óta változatlan, még mindig a 2014-es minimálbér összegének felel meg, vagyis 101 500 forint.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.