A tanárok is sztrájkolnak Görögországban Közoktatás
MTI

A tanárok is sztrájkolnak Görögországban

Folytatódott az állami szektorban dolgozók sztrájkja kedden Görögországban.

Görögországi hallgatói demonstráció 2011-ben. Most a tanárok vonulnak utcára

Folytatódott az állami szektorban dolgozók sztrájkja kedden Görögországban. Hétfőn a tanárok és az állami szervek, köztük a minisztériumok dolgozói szüntették be a munkát, kedden csatlakoztak hozzájuk az orvosok és még egy sor állami hivatal dolgozói. A sztrájkkal az állami szektorban tervezett nagyarányú elbocsátások ellen tiltakoznak.

A tanárok egyebek mellett a "másodlagosnak" minősített tárgyakat (idegen nyelv, rajz, ének-zene) oktató kollégáik elbocsátása ellen tiltakoznak, az egészségügyi dolgozók szakszervezete a kórházbezárások miatt. 

A nemzetközi hitelek fejében a görög kormány vállalta, hogy 2014 végéig 15 ezer fővel csökkenti a köztisztviselői állományt. Az állami szektor további 25 ezer dolgozója tartalékállományba kerül. Ők is elveszítik a munkahelyüket 2014-ben, ha nem találnak nekik az államapparátusban másik beosztást.

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.