Százmillió maradt a Klik tartozásából Közoktatás
Eduline

Százmillió maradt a Klik tartozásából

Nem kevés pénzt kellett pótolni, de már nincsenek nagy gondok a napi számlák fizetésében,

Az Emberi Erőforrások Minisztériumánál érdeklődött a Klik jelenlegi tartozásállományáról Kunhalmi Ágnes és Kiss László MSZP-s képviselők.

A minisztérium nevében Rétvári Bence államtitkár válaszolt, aki 307 millió forintos tartozásállományról tudott beszámolni. A Klik tartozásállománya év elején meghaladta a 17 milliárd forintot.

A fenti összegből 208 millió forint a 30 napot meg nem haladó tartozás, ez lényegében az aktuális hónap még ki nem fizetett számláit jelenti, vagyis nem klasszikus tartozásról van szó. Az ezt meghaladó közel 100 millió forint 30 napon túli tartozás.A közüzemi tartozások 13 millió forintot tettek ki szeptember 30-án.

A rendszer stabilitása és a tartozások rendezése érdekében 91,5 milliárd forint extra forrást kellett biztosítania a kormánynak a Klik számára. Az államtitkár szerint a becsatornázott összegek és a Kliket érintő átalakítások garanciát jelentenek arra, hogy nemtermelődik újra a tartozásállomány.

Csak a Tigáz 72 milliót hajtott be a Kliken a számlákon túl

Korábban megpróbáltuk felbecsülni, hogy a fizetetlen számlák miatt mekkora késedelmes tartozást halmozott fel a Klik, de önmagában a Tigáz lefedte az összeg jelentős részét. A késedelmes tartozások így könnyen százmilliókkal növelhették az eredeti tartozásállományt, a puszta tétlenség és a Klik költségvetésének alultervezése miatt.

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben Campus life Gál Luca

Szuper téli programajánló: így űzhetitek el az unalmat a korai sötétedésben

Bár sokak kedvét szegi, hogy decemberben már délután négykor besötétedik, a tél mégis rengeteg olyan élményt tartogat, amely segít ráhangolódni az ünnepekre – akár kint, akár bent keresünk feltöltődést. Íme néhány hangulatos program, amivel feldobhatjátok a sötét téli délutánokat és hétvégi estéket. Sőt, egy napra még önkéntesek is lehettek a Bike Maffiánál.