Hétfőn megkezdte a szaktárca képviselőivel a sztrájkbizottsági tárgyalásokat a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), az első egyeztetésen a pedagógusok munkaterhelésének vizsgálatával kapcsolatos szakszervezeti felvetésről volt szó.
Mendrey László PDSZ-elnök közleményében kiemelte: a felek megállapodtak a tárgyalások ütemezéséről is. Március hatodikáig - az egyeztetések tervezett befejezéséig - fordulónként egy-egy követelést vitatnak meg. A PDSZ küldöttségét Mendrey László elnök, a kormányzati képviseletet Sipos Imre köznevelési helyettes államtitkár vezette.
Az előző héten az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) a Pedagógusok Szakszervezetével (PSZ), az Oktatási Vezetők Szakszervezetével és a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezettel találkozott, és tekintette át a két évvel korábban kötött egyezséget.
Az Emmi a találkozó után azt közölte: a szakszervezetek javaslatára Balog Zoltán miniszter egyeztetést és monitoring bizottság felállítását fogja kezdeményezni az Emmi, az NGM és a szakszervezetek között. A tárcavezető a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy a kormányzat továbbra is számít a megbeszélésen részt vevő érdekvédelmi szervezetek munkájára.
Galló Istvánné, a PSZ elnöke csütörtökön úgy értékelt: a kormány - ígéretéhez híven – jogszabályban rögzítette a szakszervezetek elvárásait a sztrájkbizottsági megállapodás alapján, a gyakorlatban azonban ez nem mindig valósult meg. Példaként az intézményvezetők munkáltatói jogkörét, a kollektív szerződést említette. Elhangzott, hogy napi problémát okoz a 32 órás intézményi tartózkodás, és a túlmunka kifizetése, illetve dokumentálása "léket kapott".
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |