Minden korábbinál nehezebb vizsgákkal sokkolta a diákokat a brit miniszter Közoktatás
Eduline

Minden korábbinál nehezebb vizsgákkal sokkolta a diákokat a brit miniszter

Minden tanév végén központi felmérést íratna a diákokkal a brit oktatási miniszter.

Minden tanév végén központi felmérést íratna a diákokkal a brit oktatási miniszter. Michael Gove szerint ezzel lehetne javítani az oktatás hatékonyságán – számolt be a The Telegraph.

A tárcavezető szerint a diákonak szükségük van arra, hogy minél gyakrabban rendszerezzék a tudásukat, így nem vesznek el megszerzett ismereteik alappillérei. Gove úgy véli, a tanévzáró vizsgák lehetőséget teremtenek a diákoknak arra, hogy "felfedezzék a tananyagban rejlő összefüggéseket". A brit kormány volt oktatási tanácsadója azonban ellenzi a sok vizsgát – hogy miért, arról itt olvashatsz bővebben.
Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.