Biztosan nem engednek az állami fenntartásból, mert az oktatási tárca szerint akkor nőnének a különbségek a nagyvárosi és a kistelepülési iskolák között.
Pölöskei Gáborné, a Klik elnöke a Magyar Időknek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy március végéig minden tartozását törleszti a Klik. Ezt követően egy anyagilag tiszta lappal induló szervezetet alakít az oktatási tárca: júliusban megkezdi működését az újabb állami intézményfenntartó.
Pölöskeiné elmondta, hogy több gazdálkodási egység rendszere lesz majd az újítás - regionális vagy járási szinten -, így a döntések közelebb születhetnek az iskolákhoz. Az állami fenntartói rendszert azért tartanák meg, mert szerintük csak így biztosítható az egységes fenntartói környezet.
Egy alulról és egy felülről jövő tervezést biztosítunk a jövőben - mondta Pölöskeiné, kifejtve, hogy egy vegyes rendszert képzeltek el, ahol az igazgatóknak is vannak jogosultságaik. Ennek köszönhetően az iskola is bele tud szólni a költségvetés tervezésébe, így az igazgatók az iskolák "gazdáinak érezhetik" majd maguknak.
Elképzelésük szerint az igazgatóknak a mostaninál nagyobb autonómiát biztosítanának, mind a szakmai munkában, mind a költségvetés tervezésében. Ennek jegyében - a már folyamatban lévő igazgatói bankkártyákhoz hasonlóan - visszakerülhet számos dologi beszerzés is, így a kréta, a nyomtató- vagy vécépapír megvásárlása is.
A szervezet felállításáról a végső döntést áprilisban hozza meg a kormány. A szakszervezetekkel április 4-én találkoznak, erről Galló Istvánné PSZ elnök azt mondta az Eduline-nak, hogy sok múlik majd azon a tárgyaláson.
További cikkeink a témában |