Idegesítő videóval gúnyolják a világhírű reklámot brit iskolások Közoktatás
Eduline

Idegesítő videóval gúnyolják a világhírű reklámot brit iskolások

„Néhány dolog sok pénzt igényel. A karácsony nem ilyen” – hirdetik brit művészeti iskolások, akik elkészítették a John Lewis áruház karácsonyi reklámfilmjének paródiáját.

A John Lewis áruház minden évben előrukkol saját gyártású, általában rengeteg pénzből készült, látványos reklámfilmjeivel. Idén e hónap elején mutatták be az Ember a Holdon című filmjüket, ami 7 millió fontból készült, a forgatás és az utómunkálatok pedig 7 hónapig tartottak.

A diákok verziója bábokkal, és a képbe lógó kezekkel készült el, bevallásuk szerint 700 fontjukba és 7 órájukba került a munka (bár mi nem igazán értjük, mi került ezen 700 fontba). A diákok azt a szemléletet szerették volna kicsit kigúnyolni, miszerint a karácsony lényege a pénzköltés.

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen Felsőoktatás Székács Linda

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen

Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.