Az iskolában már gyanús volt a fiatal terrorista, mégsem történt semmi Közoktatás
Eduline

Az iskolában már gyanús volt a fiatal terrorista, mégsem történt semmi

Az egyik párizsi merénylő középiskolája már korábban jelezte a hatóságok felé, hogy valami nem stimmel a fiatallal, ám a bürokrácia elnyelte a vészjelzést.

Megbukott a belga iskolai jelzőrendszer: kiderült, látták ugyan, hogy gyanúsan viselkedik az egyik diák, mégsem jutott el a megfelelő szintig az információ.

Bilal Hadfi francia állampolgár, de Belgiumban élt. November 13-án a Stade de France stadionnál robbantotta fel magát.

Kapcsolódó cikkeink

Fenyegető levelet kaptak az amerikai iskolák

Gránátok csapódtak az iskolába, sokan meghaltak

Így magyarázzák el a diákoknak a terrortámadásokat

Hadfi a januári párizsi merényletek után a Facebook-on éltette az elkövetőket, azután pedig eltűnt. Az iskola igazgatója jelezte is a gyanús jeleket az oktatási körzet felé. Erre egyébként Belgiumban külön protokoll él, a hatóságok bátorítják az iskolákat, hogy jelentsék a gyanús tanulókat.

Ennek ellenére nem történt semmi, az iskola igazgatója pedig el sem hitte, hogy még regisztrálni sem voltak hajlandók a jelzést. A New York Times más tanárokkal is beszélt, és kiderült, az iskolában köztudott volt, hogy szélsőséges nézeteket vall a fiatalember.

A MAB jóváhagyása nélkül már nem indulhat új szak, de még így is vannak kérdéses diplomák az egyetemek kínálatában Felsőoktatás Gál Luca

A MAB jóváhagyása nélkül már nem indulhat új szak, de még így is vannak kérdéses diplomák az egyetemek kínálatában

Indulhat-e egyetemi képzés a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság támogatása nélkül? Mi a helyzet azokkal, amik korábban csak miniszteri engedéllyel jöttek létre? Egyáltalán, hogy jön létre új szak és mit reagált a Milton Friedman Egyetem a repülőmérnöki képzésük körüli felháborodásra?