Az utóbbi évek legnagyobb botránya a magyar közoktatásban Közoktatás
Eduline

Az utóbbi évek legnagyobb botránya a magyar közoktatásban

A hét legfontosabb hírei az oktatásban.

Botrányosra sikeredett a legutóbbi PISA-felmérés a magyar oktatási rendszerre nézve. A hazai 15-16 éves diákok messze az átlag alatt teljesítettek, ami minden idők legrpsszabb eredményének számít.

A kormány hajmeresztő magyarázatok sorával állt elő a PISA-bukás után. Palkovics László államtitkár szerint a kérdésekkel volt a baj, Lázár János pedig egyenesen a tanárokat tett felelőssé.

Eldőlt, hogy az ELTE veszi át a BME gazdasági karát jövő nyártól. Legalábbis ezt kezdeményezte az oktatási tárca. Közben a Műegyetem a minisztériumnak írt levelében közli, értetlenül állnak az eset előtt.

A döntéshozók tudtával működött egy szegregált intézmény Kaposváron, ezért a bíróság bezáratta a sulit. A többi hasonló intézményre is ez a sors várhat.

Jó, ha délután 4-kor kapnak főtt ételt - középiskolák tucatjai működnek menza nélkül szerte az országban Közoktatás Székács Linda

Jó, ha délután 4-kor kapnak főtt ételt - középiskolák tucatjai működnek menza nélkül szerte az országban

Az a kisebb probléma a közétkeztetéssel kapcsolatban, hogy a diákoknak nem jut elég idejük a menzán felszolgált ebéd elfogyasztására. A nagyobb, hogy - főként a középiskolák esetében - menza sem áll rendelkezésre, így a tanulók leghamarabb akkor jutnak főtt ételhez, amikor a tanítás után hazaérnek.