A brit iskolaigazgatók nyílt levélben fordultak David Cameron miniszterelnökhöz, mely szerint a Brexit óta az uniós országból származó családok gyerekei attól félnek, hogy kitoloncolják őket az országból.
Russel Hobby, a brit Iskolaigazgatók Nemzeti Szövetségének (NAHT) főtitkára szerint felerősödtek a félelmek, hogy emelkedni fognak a rasszista és közösségi konfliktusok az országban - írja a BBC. A főtitkár ezért kormányzati biztosítékot vár az uniós országból származó tanítványok irányába, hogy nem történik ilyen fordulat.
Évi egymilliárd fontot bukhatnak a brit egyetemek, az oktatók az állásukat féltik
A BBC cikkéből kiderül, elég komoly esély van arra, hogy elveszítik a brit egyetemek a brüsszeli kutatási alapból jövő pénzeket.
Bár David Cameron miniszterelnök a kilépésről szóló népszavazás kapcsán korábban azt mondta, hogy mindenki jogát biztosítani fogják, amíg EU-s tagállamok lesznek, kilépés esetén pedig egyeztetésekbe kezdenek, hogy a szigetországban élő, dolgozó és tanuló külföldiekkel mi fog történni.
Hobby a levelében úgy folytatja, hogy a diákok aggódnak a kilátásaik miatt a "bizonytalan és elszigetelt Britanniában". Az NAHT biztosítékokat kér, hogy az EU-s hátterű diákok befejezhessék tanulmányaikat és semmilyen körülményük között ne kelljen megszakítaniuk. Arra kérik a miniszterelnököt, hogy ne hagyja figyelmen kívül a jövő generációinak sorsát .David Cameron egyébként már a népszavazás másnapján bejelentette, hogy hónapokon belül lemond a miniszterelnökségről.
A miniszterelnök hétfői nyilatkozatában elítélte más hasonlóak konfliktusokkal, hogy rasszista attrocitások érték a lengyel nagykövetséget. Szerinte csodálatos hozzájárulást jelent a külföldiek jelenléte az országnak, egyben a gyűlölködő akciók kigyomlálása mellett tett ígéretet.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |