Sorra változtatnak a felvételi tájékoztatóikon a gimnáziumok, eltekintenek a minimumponthatároktól Közoktatás
Székács Linda

Sorra változtatnak a felvételi tájékoztatóikon a gimnáziumok, eltekintenek a minimumponthatároktól

Arra biztatják a diákokat, hogy akkor is nyugodtan jelentkezzenek hozzájuk, ha nem érték el a meghatározott minimumponthatárokat.

Számos olyan középiskola egészítette ki a felvételi tájékoztatóját az elmúlt napokban, amelyek korábban úgy döntöttek, a tankerületi "ajánlást" figyelembe véve minimumponthatárok eléréshez kötik azt, kik kerülhetnek be az intézménybe.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, októberben a tankerületek azt az ajánlást fogalmazták meg, hogy a gimnáziumokba azok kerülhessenek be, akik a maximum 100 pontos központi írásbeli felvételi vizsgán legalább 50 pontot elérnek. A nyelvi előkészítős osztályokba ez a ponthatár az ajánlás szerint 60, a nyolc- és hatosztályos gimnáziumokba pedig 70 pont.

Az ajánlást több középiskola is megfogadta, közülük azonban úgy tűnik, több is "meggondolta magát" a központi írásbeli eredményeit látva. Kiegészítette ugyanis a felvételi tájékoztatóját többek között a budapesti Tamási Áron Gimnázium és a Dunakeszi IV. Béla Király Gimnázium.

A Központi Felvételi 2025 Facebook-csoportjában a szemfüles szülők ugyanis kiszúrták; a honlapjukon ezek az iskolák azt írják; bátran jelöljék meg az intézményeket azok a diákok is, akik nem érik el a meghatározott ponthatárt.

"A központi írásbeli felvételi vizsgán a 0011 tanulmányi területen az irányadó minimum összpontszám 60 pont, a 0012 tanulmányi területen 65 pont és a 0003 tanulmányi területen 55 pont. Ugyanakkor nem áll szándékunkban megtagadni a szóbeli felvételi vizsga lehetőségét az ennél alacsonyabb összpontszámot elérő diákoktól sem, ezért az irányadó pontszámnál alacsonyabb pontszámot elért diákokat is arra biztatjuk, hogy adják be jelentkezésüket a Tamásiba, ha a gimnázium továbbtanulási elképzeléseikhez illeszkedik" - írja a Tamási Áron Gimnázium.

Hozzáteszik; a felvételi rangsort az intézménybe felvételiző diákok valamennyi felvételi értékelési eredménye alapján fogják kialakítani.

 

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.