Plusz egy év ovi: megvan, mikor indul az ügyintézés Közoktatás
Kurucz Tünde

Plusz egy év ovi: megvan, mikor indul az ügyintézés

Mutatjuk a dátumot.

Ha az ovis 2025. augusztus 31-ig betölti hatot, akkor kötelező szeptemberben elkezdenie az iskolát. Azonban ha a szülő úgy érzi, a gyereke még nem áll készen arra, hogy jövőre elsős legyen, akkor kérelmezheti az Oktatási Hivatalnál a plusz egy év ovit.

Az OH tájékoztatása szerint az ehhez szükséges űrlap december 27-től lesz elérhető a ker.oh.gov.hu linken egészen a beadási határidő végéig. Azonban idén a kérelembenyújtási határidő tovább tart, mivel a szokásos január 18. szombatra esik, ezért január 20-ig (hétfő) kérhetik a szülők a halasztást.

A kérelmeket ügyfélkapu pluszon vagy a DÁP-on keresztül online vagy postai úton is be lehet nyújtani, ahhoz minden olyan dokumentum csatolható, ami a kérelembe foglaltakat (tehát az iskolakezdés halasztását) igazolja. Ez lehet például
  • pedagógiai szakszolgálat szakértői véleménye,
  • óvodai fejlődési napló,
  • pedagógiai szakvélemény, vagy
  • járóbeteg szakellátásban dolgozó szakorvosi igazolás.

Az Oktatási Hivatal az eljárása során azt vizsgálja, hogy az érintett gyerekek értelmi, lelki, szociális és testi fejlettségének állapota eléri-e az iskolába lépéshez szükséges szintet.

 

 

 

 

 

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen Felsőoktatás Székács Linda

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen

Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.