Több mint kétszáz fővel nőtt azoknak a pedagógusoknak a száma, akik eddig megbuktak a NAT-vizsgán Közoktatás
Gál Luca

Több mint kétszáz fővel nőtt azoknak a pedagógusoknak a száma, akik eddig megbuktak a NAT-vizsgán

Október elején még csak 27 pedagógusról lehetett tudni, akiknek nem sikerült a BM által szervezett továbbképzés vizsgája.

Eddig összese 64 566 pedagógus vizsgázott le sikeresen a belügyminiszter által kötelezően előírt továbbképzésen, hogy "megújítsák" ismereteiket a Nemzeti alaptantervvel (NAT) vagy az Óvodai nevelés országos alapprogramjával kapcsolatban – írja a Népszava.

A Belügyminisztérium (BM) által megosztott információk szerint november 19-ig pedagógusok 80 százaléka már regisztrált a képzésekre, és több mint 59 százalékuk teljesítette a vizsgát.

A 10 órás továbbképzést a BM szerint könnyen lehet teljesíteni. Az online vizsgán szereplő 20 kérdésből minimum 15-re kell helyesen válaszolni. Azoknak pedig, akik nem mennek át a felmérésén, további két próbálkozási lehetőségük van. Mint kiderült:

"a követelményeknek eddig összesen 246 pedagógus nem tudott megfelelni, amire három lehetőségük is volt."

A témával kapcsolatban Balatoni Katalin köznevelésért felelős helyettes államtitkár közösségi oldalán írt arról, hogy az adatok azt mutatják, „a pedagógusok bojkottálják a szakszervezet bojkott felhívását”, illetve, hogy a vizsga „annak biztosítéka, hogy a pedagógusok valóban elsajátították azokat az ismereteket, amelyek oktatásunk alapjai” - írja a Népszava.

Korábban Nagy Erzsébet, a PDSZ ügyvivője úgy fogalmazott, hogy a képzést rengeteg pedagógus megalázónak tartja. Ráadásul azt sem tudni, hogy a teljesítményértékelés során hány pont jár érte vagy ennyi fizetésemelést kapnak azok, akik 80 százalék fölött teljesítenek.