Lehet szövegkiemelőt, hibajavítót használni a központi írásbelin? Közoktatás
Kurucz Tünde

Lehet szövegkiemelőt, hibajavítót használni a központi írásbelin?

Elmondjuk.

A központi írásbelit csak kék vagy fekete tollal lehet írni, legfeljebb a rajzokat készíthetitek ceruzával. Az Oktatási Hivatal tájékoztatójában kitérnek arra is, hogy sem hibajavítót sem pedig szövegkiemelő filcet nem használhattok a feladadatlapok megoldása során.

Ha otthon gyakoroltok, akkor is érdemes ezeket betartonotok, hogy élesben, 2025. január 18-án ez ne okozzon gondot.

A korábbi évek feladatlapjait itt nézhetitek meg.

A középiskolai felvételivel és a központi írásbelivel idén is részletesen foglalkozunk az Eduline-on, az alábbi cikkben összegyűjtöttük nektek a legfontosabb dátumokat.

 

 

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése Közoktatás Székács Linda

"Éhen halni pont elég" - alamizsnának is kevés a NOKS-os dolgozók fizetése

Miközben a pedagógusok fizetése várhatóan ismét emelkedik januárban, a nevelést és oktatást közvetlenül segítők bérei továbbra is elképesztően alacsonyak. Ráadásul a jövő év sem ígér túl sok jót számukra, hiszen a kormány továbbra sem tartja szükségesnek a rendszergazdák, titkárok, pedagógiai asszisztensek béremelését.