47 iskola esetében lesz szükség új igazgatói pályázat kiírására.
Iskolák maradnak kinevezett intézményvezető nélkül a tanévkezdéskor, miután a Belügyminisztérium több igazgató pályázatát is visszautasította a nyári szünet elején – írja a Népszava.
Korábban az Eduline is beszámolt róla, hogy a tankerület és a Belügyminisztérium annak ellenére utasította el indoklás nélkül több igazgató újbóli pályázatát, hogy nem volt másik pályázó, és a vezető a tantestület és a szülők bizalmát is megkapta.
Másik jelentkező hiányában pedig most ezek az iskolák vezető nélkül kezdik meg a szeptembert, mivel intézményvezetői pályázatot csak tavasszal és ősszel lehet benyújtani.
A Belügyminisztérium a Népszavával korábban már közölte:
"a mostani tavaszi eljárás során 384 helyre érkezett iskolaigazgatói pályázat, ebből 337 esetben döntöttek a pályázatok elfogadásáról, így 47 esetben új pályázat kiírására lesz szükség."
A visszautasított pályázatok kapcsán a lap megkeresett több érintett iskolát is fenntartó tankerületi központot, hogy megérdeklődje, a tanévkezdés közeledtével sikerült-e új igazgatókat találni.
A Belső-Pesti Tankerültei Központ tájékoztatása szerint a Kölcsey Gimnázium esetében új pályázat kiírása még nem történt meg, az igazgatói feladatokat a következő pályázat kiírásáig átmenetileg az iskola egyik igazgatóhelyettese fogja ellátni.
Hasonló a helyzet a Károlyi Gimnáziumnál és a Kontyfa Utcai Általános Iskolánál is, ahol ugyancsak a helyettest nevezték ki ideiglenes vezetőnek.
A Csokonai Általános iskola is ebben a felállásban fogja megnyitni a tanévet, aminek fenntartója, a Székesfehérvári Tankerületi Központ úgy nyilatkozott: “az intézmény vezetésének minden segítséget megad, hogy az oktató-nevelő munka zavartalanul induljon el szeptemberben”.
A tankerületi rendszer 2013-as indulása óta jelentősen csökkent az iskolaigazgatók jogköre, azonban az intézmény közösségének éltében továbbra is jelentős szerepük van. Fontosságukat Törley Katalin, a Tanítanék Mozgalom képviselője is kiemelte, aki a lapnak úgy nyilatkozott:
az igazgató a “közvetítő” a tankerület és a tantestület között, ezért sem mindegy, hogy az “állam meghosszabbított kezeként” működik vagy csakis az iskolai közösség érdekeit nézi és védi.