Vannak diákok, akiknek egy másik intézménybe kell átjárni a fakultációs órájukra.
"Az adatok hamisak. Minden úgy van elkönyvelve a KRÉTA rendszerben, mintha ez teljesen rendben volna és minden szakszerűen lenne megtartva. Ennek ellenére nagyon sok óra elmarad, vagy csak felügyelet van az órán" - számolt be róla az RTL Híradónak egy szigetszentmiklósi iskola egyik tanára.
A Híradó szerint már a tanév végén is sokan hiányoztak az intézményből, kerestek fizika, matematika, kémia, angol és biológia szakos pedagógusokat is, a helyzet viszont a státusztörvény megszavazása után elindult felmondási hullám miatt még rosszabb lett. Egy érintett szülő szerint rengeteg az áttanítás, néhány diáknak pedig alig vannak jegyei, hiába kezdődött el a tanév már több mint két hónappal ezelőtt.
"Durván nagy mértékű az áttanítás. Alsó tagozatos kollégák tanítanak felső tagozaton, felső tagozatos kolléga gimnáziumban, gimnáziumi tanárok pedig letanítanak felső tagozatra. Keresztül-kasul próbáljuk elfedni a hiányzó kollégákat. Ez azt jelenti, hogy kémiát nem kémia szakosok tanítanak, informatikát nem a megfelelő emberek tanítják" - tette hozzá az érintett iskola egy névtelenséget kérő tanára.
A pedagógus azt is elmondta, hogy azoknak a középiskolásoknak, akik emelt óraszámban tanulják a biológiát, egy másik környékbeli iskolába kell átjárniuk, szeptember óta azonban legalább ötször változott az órarendjük, ezért sokan lemorzsolódtak.
Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője szerint a helyzet az őszi szünet után tovább rosszabbodhat, a státusztörvény miatt felmondók ugyanis október 31-ig voltak alkalmazásban.
A problémák ellenére a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ azt állítja, hogy túlórákkal és új kollégák felvételével biztosítják a tanári feladatok ellátását az érintett intézményben.