Éppen véletlenül egy nappal a Sebestyén Júlia elleni fegyelmi eljárás bejelentése előtt a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) lerövidítette az elévülési időt.
Októberben lezárult a Sebestyén Júlia elleni fegyelmi vizsgálat, amit azért indítottak, mert több szülői panaszt tett, hogy a korábbi Európa-bajnok az edzéseken lelkileg és fizikailag is bántalmazza a gyerekeket. Az üggyel kapcsolatban a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) október elején közleményt adott ki, amelyben kifejtette, hogy az Elsőfokú Etikai és Fegyelmi Bizottsága (EFB) eljárt a Gór-Sebestyén Júlia személyével, valamint az általa vezetett Sebestyén Korcsolya Sport Egyesületben történtekkel kapcsolatos bejelentésekben: megszünteti az eljárást.
Az EFB ugyanakkor kitért két fontos körülményt kiemelt. Ezek közül az egyik a" bejelentésekben megjelölt és a szakvéleményben részletezett időpontok tehát kizárják az esetek EFB általi kivizsgálásának lehetőségét a vélt fegyelmi vétségek elévülésére figyelemmel.” Vagyis nem volt és nem is lesz ilyen vizsgálat, ugyanakkor a MOKSZ a közleményében kitért arra is, hogy a szövetség a gyermekvédelmi hatósághoz, valamint a rendőrséghez fordul a „Sebestyén Júlia személyét, illetve a Sebestyén Korcsolya Sport Egyesület működését érintő panaszok kivizsgálása miatt."
Október végén kiderült, hogy májusban egy nappal azelőtt, hogy elindult volna a Sebestyén Júlia elleni fegyelmi eljárás, a MOKSZ a fegyelmi szabályzatában a korábbi hároméves elévülési időt egy évre csökkentette - írja a Magyar Narancs.
Ez nagy valószínűsséggel arra utal, hogy a szövetség nem akarta lefolytatni a vizsgálatot az egykori műkorcsolyázó bajnokkal szemben.
Ráadásul még októberben a Ferencvárosi Torna Club közleményben jelentette be, hogy negyvenegy évvel az 1982-es megszűnés után ismét lesz műkorcsolya-szakosztálya a klubnak: a Sebestyén Korcsolya S. E-t. „teljes csapatával, 18 fővel érkezik a Ferencvárosi Torna Clubhoz”.
Sebestyén erőszakos módszerei köztudottak a sportban. Tavasszal, az ügy kirobbanásakor egy szülő név nélkül azt mondta, hogy a gyerekének a mínusz két fokban le kellett vennie a korcsolyáját, és harisnyában kellett a jégen büntetőgyakorlatokat végeznie. Egy másik szülő azt nyilatkozta, hogy az egykori Európa-bajnok lelkileg gyötri a gyerekeket, nem tűri az ellentmondást, egyes versenyzőkkel szemben kirekesztő, de olyan is előfordult, hogy a versenyen betegen vagy sérülten is kellett indulnia a tanítványának.