Meghalt a 9 éves kisfiú, akire rádőlt a kőkerítés egy pesterzsébeti iskolánál Közoktatás
Kurucz Tünde

Meghalt a 9 éves kisfiú, akire rádőlt a kőkerítés egy pesterzsébeti iskolánál

A gyerek életét már nem lehetett megmenteni.

Egy teherautó éppen a pesterzsébeti iskola udvaráról állt ki, amikor nekiütközött a kőkerítésnek, amely rádőlt a gyerekre és édesanyjára - írja a police.hu. A kisfiú olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét veszítette. Az édesanyát pedig lábsérüléssel szállították kórházba.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs és PR-vezetője az MTI megkeresésére azt nyilatkozta, hogy a helyszínre érkezett egy esetkocsijuk és egy gyermek-rohamkocsijuk is, de a kisfiú olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy rajta már nem lehetett segíteni.

Nem ez az első eset, hogy iskola környéken történik baj. Nemrég a fóti Garay János Általános Iskola udvarán egy negyedikes kislány esett bele a vízóraaknába. A gyerek testnevelés óra után játszott az udvaron. Rálépett egy vízóraaknára, aminek a fedele megbillent. A gyerek beleesett az aknába. A fedél csúcsa felsértette a mellkasát, és a fejét is beütötte. A negyedikest a baleset után kórházba kellett vinni, ahol a sebét összevarrták, de szerencsére másnap már haza is engedték.

Frissítés:

Az intézményben nem rendeltek el tanítási szünetet, a Telex megkeresésére Lernyei Ákos, az iskola igazgatója azt mondta, jobbnak tartják, ha a gyerekek együtt vannak a tanárokkal és a pszichológussal az első két órában, ugyanakkor ha a szülők valamelyike ragaszkodik ahhoz, hogy hazavigye a gyerekét, akkor azt akár még szerdán is igazolás nélkül megtehetik.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.