A francia elnök szerint túl sok és túl hosszú szünet van a közoktatásban, a szülők viszont nem elégedettek a javaslatával.
Szeptember eleje helyett már augusztus 20-án elkezdődne a tanítás, a tanév pedig csak június legvégén érne véget - számolt be a legújabb javaslatáról Emmanuel Macron francia elnök a Le Pointnak adott interjújában. A javaslatát az elnök azzal indokolta, hogy a francia diákoknak körülbelül két héttel több évközi szünetük van, mint a környező európai országok diákjainak, ennek viszont az az árai, hogy egy átlagos iskolai napjuk is jóval hosszabb, sőt, meglehetősen "zsúfolt", ami miatt a diákok fáradtak és kimerültek.
Guislaine David, a SNUipp szakszervezet titkára szerint ugyanakkor az elnöknek nem csak a nyári szünet "megreformálásán" kellene gondolkodnia, hanem az egész tanévén. A problémát ugyanis szerinte az okozza, hogy a tanítási szüneteket Franciaországban elsősorban a turizmus szempontjai alapján határozták meg. Legfőképp a téli szünetet, ami szokatlanul hosszú, és teljes mértékben a téli sportoknak, a sítelepeknek, és a turizmus szereplőinek kedvez, nem pedig a diákoknak.
Sophie Vénétitay, a Snes tanári szakszervezet titkára a Le Parisiennek adott interjújában azt is hozzátette, szerinte az elnök a javaslata megfogalmazásakor nem vette figyelembe az ország éghajlati viszonyait, és a nyilatkozatát is épp egy olyan időpontban adta, amikor óriási forróság volt az országban. Szerinte - csakúgy, mint Magyarországon - az iskolaépületek Franciaországban sem adaptálódtak a klímaváltozáshoz, emiatt pedig a nyári melegben nem alkalmasak oktatásra.