Pedagógusok Szakszervezete: a minisztérium semmibe veszi a szakképzésben dolgozók igényeit Közoktatás
Eduline

Pedagógusok Szakszervezete: a minisztérium semmibe veszi a szakképzésben dolgozók igényeit

Szerintük érdemi párbeszédnek nyoma sincs, az írásos visszajelzésekre pedig általános, semmitmondó válaszokat adnak.

A nem állami fenntartású intézményekben oktatók még nem kapták meg a januártól esedékes 10+5 százalékos béremelést, a nem oktatói munkakörben foglalkoztatottak béremelése pedig egyelőre még napirenden sincs - közölte a Pedagógusok Szakszervezete.

A tanári szakszervezet szerint a Kulturális és Innovációs minisztérium "semmibe veszi a szakképzésben foglalkoztatottak jogos igényeit és problémajelzéseit", a folyamatos jogszabálymódosítások mégis igazolják a problémák létezését, ezeket azonban az érdekképviseletek megkérdezése nélkül teszik, ami utólagos, elhúzódó vitákat fog okozni.

"A propagandát szolgáló kommunikáció mögött az iskolák egy részében nemcsak a központi béremelésre, hanem pl. munkaruhára sincs fedezet, az oktatók a kaotikus munkajogi helyzet mellett a szakképzés tárgyi feltételeiben is súlyos lemaradásokról számolnak be" - hangsúlyozták.

Ezek tekintetében a szakszervezet arra kéri a szakképzésért felelős minisztériumot, hogy gondoskodjanak a korábban ígért béremelésekről és kezdjenek érdemi párbeszédet a korábban említett problémákról.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.