Nem látják a januárra ígért 10 százalékos béremelés nyomát a költségvetésben a szakszervezetek Közoktatás
Eduline

Nem látják a januárra ígért 10 százalékos béremelés nyomát a költségvetésben a szakszervezetek

A hit- és erkölcstanoktatók fizetéskiegészítése alapján a költségvetésben az oktatásra tervezett kiadások alultervezettnek tűnnek – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke.

Totyik Tamás a Telexnek arra reagált, hogy csütörtök este megjelent egy kormányhatározat, amely alapján a januártól elinduló „bérfejlesztés ellentételezéséhez” a kormány havonta 61 ezer forintos kiegészítő támogatást ad a hit- és erkölcstantanároknak.

A PSZ alelnöke azt mondta: megszokott dolog, hogy a hit– és erkölcstan oktatók ilyen bérkiegészítés kapnak, a hittantanárok ugyanis az egyházakkal kötnek szerződést, ez tehát csak annyit jelent, hogy a béremeléshez tartozó járulékokat megemelte a kormány.

Totyik szerint nem azzal van a probléma, hogy a hittantanároknak a költségvetésben plusz forrás jelent meg, szerinte az aggasztó az, hogy ezzel párhuzamosan a pedagógusok kormány által megígért 10 százalékos béremelésére nincs fedezet a költségvetésben.

Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja szerint is azt mutatja a döntés, hogy a közoktatásra szánt összeget alultervezték, ezért szükség van a kiegészítésre - ő sem látja nyomát a kormány által biztosnak ígért 10 százalékos béremelésnek.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.