Legalább öt tanárt kirúgott a tankerület a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból Közoktatás
Eduline

Legalább öt tanárt kirúgott a tankerület a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból

Legalább öt tanárt kirúgtak a VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból, méghozzá azonnali hatállyal - tudta meg az Eduline.

Az Eduline úgy tudja, a tankerület vezetői személyesen jártak bent a gimnáziumban, hogy átadják az elbocsátásról szóló dokumentumot.

Információink szerint a rendkívüli, azonnali hatályú felmentésről szóló dokumentumban az áll, hogy az érintett tanárok a „közalkalmazotti jogviszonyból eredő alapvető kötelezettségeket szegték meg”, amikor polgári engedetlenségi akciókba kezdtek. "A pedagógus-munkakörben foglalkoztatottak esetében a munkavégzés megtagadása együtt jár a tanulók érdekeinek, jogainak veszélyeztetésével, különös tekintettel a (...) tankötelezettség teljesítésének korlátozására" - írták.

Friss:

A budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban az elmúlt hónapokban többször kezdtek polgári engedetlenségi akcióba tanárok, ahogy a pedagógus-szakszervezetek által kezdeményezett márciusi sztrájkhoz is csatlakoztak.

Harmincan vettek részt polgári engedetlenségi akcióban például a tanév hatmadik napján, szeptember 5-én, a Nyugati téren pedig flashmobbal hívták fel a figyelmet az oktatás aggasztó állapotára. Az így tiltakozó tanárok néhány nappal később meg is kapták a tankerület névre szóló, fenyegető levelét, amelyben arról értesítették őket, ha még egyszer ilyen akcióban vesznek részt, az azonnali felmentést von maga után. A fenyegetések ellenére több tanár újabb is napokon polgári engedetlenségi akciót vállalt.

Nem ez az első eset, hogy tiltakozó akció miatt vár retorzió pedagógusokra, a miskolci Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesét még szeptember elején mentették fel pozíciójából, mert részt vett a polgári engedetlenségi akcióban.

A 444-nek a Klebelsberg Központ azt írta, hogy a tárca "a kezdetektől fogva nyilvánvalóvá tette, hogy miközben minden munkavallalónak joga van a jogszerű sztrájkban való részvételhez, a törvénytelen munkabeszüntetés nem támogatható. Minden olyan munkavállaló, aki korábban törvénytelen munkabeszüntetésben vett részt, írásbeli figyelmeztetést kapott. Azok esetében, akik jogszerűtlen cselekedetüket ennek ellenére azóta többször megismételték, a munkáltató élt a rendkívüli felmentés jogával”.