Alig tudnak valamit a pénzről a japán diákok, miközben az ország jó úton van a készpénzmentesség felé Közoktatás
Eduline

Alig tudnak valamit a pénzről a japán diákok, miközben az ország jó úton van a készpénzmentesség felé

Japánban a pénzügyek is tabunak számítanak a szülők és a gyerekek között, a készpénzes fizetés megszűnése pedig új kihívás elé állítja a családokat.

A japán gyerekeket már a készpénzmentes jövőre készítik fel - írja a Kyodo News.

Száznegyven év után húszról tizennyolc évre csökkentették a nagykorúság alsó határát Japánban, így április elsejével mintegy kétmillió 18-19 éves vált hivatalosan  felnőtté a szigetországban. Ez azt jelenti, hogy bár alkoholt és cigarettát még mindig nem vásárolhatnak, mostantól szülői engedély nélkül házasodhatnak, szavazhatnak, és a pénzükről is önállóan dönthetnek.

A japán szülők azonban kifejezetten félnek pénzügyekről beszélni a gyerekeikkkel. Pedig lenne miről, az ország ugyanis lassan teljesen készpénzmentessé válik. A legtöbb helyen a gyerekek is bankkártyával fizetnek, így viszont nem érzik a pénzzel járó felelősséget, a szülők pedig nem tudják, hogyan tanítsák meg nekik.

A Kid's Money School nevű szervezet különböző szituációs és kártyajátékokkal állt elő a japán gyerekek pénzügyi oktatására. Az öt és nyolc év közötti diákoknak többek között választaniuk kell aközött, hogy egy beteg ember ápolása, vagy egy csomag színezceruza ér-e többet, és az általuk már kevésbé ismert pénzérmékkel kell bevásárolniuk egy boltban, hogy észleljék, mennyivel lesz kevesebb pénzük, ha vesznek valamit.