Kitiltották a Maust több amerikai iskolából, a szereplők káromkodnak benne Közoktatás
Eduline

Kitiltották a Maust több amerikai iskolából, a szereplők káromkodnak benne

Egy Tennessee állambeli iskolai körzetben megtiltották a holokausztról szóló, Pulitzer-díjas Maus képregény tanítását a középiskolai osztályokban.

Az indoklás szerint azért, mert a képregény helyenként csúnya szavakat tartalmaz, valamint az egyik illusztrációja meztelenséget ábrázol. A világhírű képregény szerzője, Art Spiegelman érthetetlennek tartja a döntést – idézi a BBC riportját a Telex.

A McMinn megyei iskolaszék aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Mausban szereplő káromkodások nem illenek a tananyaghoz.

Az iskolaszék többsége január 10-én szavazta meg, hogy a Maus kerüljön ki a tananyagból. A testület azt mondta, a döntésüket nem befolyásolta a képregény témája. Julie Goodin, egy volt történelemtanár, aki jelen volt a tanács ülésén, azt mondta, hiába kérte a tagokat, hogy a képregény maradjon benne a tantervben.

Az Egyesült Államok Holokauszt Emlékmúzeuma közleményében azt írta, hogy a Maus kulcsfontosságú a diákok holokausztról való tájékoztatásában. Art Spiegelman a CNBC-nek adott interjújában azt mondta, „értetlenül áll” a döntés előtt, és „orwelli” lépésnek nevezte azt.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.