Halasszák el a tárgyalásokat - ezt kéri az Emmi a tanári szakszervezetektől Közoktatás
Csik Veronika

Halasszák el a tárgyalásokat - ezt kéri az Emmi a tanári szakszervezetektől

A két érintett szakszervezet, a PSZ és a PDSZ is azt szeretné, ha visszavonnák a kötelező oltásra vonatkozó rendelkezést az állami szektorban.

Múlt héten másodszor találkozott a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a minisztériummal, ahol többek között arról is szó esett, hogy vonják vissza a kötelező oltás elrendelését az állami szektorban.

Az illetékes szakminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma azoban a tárgyalások elhalasztását kérte - mondta el az ATV-nek Nagy Erzsébet, a PDSZ választmányi tagja. A szakszervezet most tájékoztatást vár, arról, hogy mit takar a halasztás.

„Ezt lehet egy felől időhúzásnak is tekinteni, másfelől meg akár úgyis lehet tekinteni, hogy ténylegesen kidolgoznak valami más eljárását” – fogalmazott az ügyvezető.

A csatorna megkereste az Emmit, ahonnan azt a választ kapták, hogy a pedagógusok kilencven százaléka már felvette az oltást, arra viszont nem válaszoltak, hogy hol tartanak az egyeztetések a pedagógus szakszervezetekkel.

A kínai nyelvtanulást forszírozná a kormány, pedig angolul sem tanulnak meg rendesen a diákok Nyelvtanulás Székács Linda

A kínai nyelvtanulást forszírozná a kormány, pedig angolul sem tanulnak meg rendesen a diákok

Országos felmérés keretei között méri fel Klebelsberg Központ, lenne-e igény a kínai nyelv bevezetésére a magyar közoktatásban. Hivatalos eredmények még nincsenek, a kezdeményezés azonban már most erősen megosztja a szülőket: míg egyesek lehetőséget látnak benne, mások inkább az angol nyelvoktatás megerősítését sürgetik. Sőt, van, aki attól tart, hogy a kínai nyelv tanításának a magyar iskolákban a politikához lenne köze.