PSZ: ha egy gyermek is megbetegszik a jelenléti oktatás miatt, az nem az intézmények felelőssége Közoktatás
Eduline

PSZ: ha egy gyermek is megbetegszik a jelenléti oktatás miatt, az nem az intézmények felelőssége

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) többek között elvárja az oktatásirányítástól, hogy csökkentsék minimálisra az osztálylétszámokat az újranyitás után, az otthon maradó gyermekeket semmilyen hátrány ne érje, a pedagógusok esetleges túlmunkáját pedig fizessék ki.

Az EMMI az elmúlt időszakban több alkalommal is tévesen interpretálta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) álláspontját, amelyet a tárgyalásokon képviselt. A PSZ nem üdvözölte az iskolák újranyitását, csak részsikernek tartotta

- olvasható a szakszervezet közleményében, amelyben azt is hozzáteszik, szerintük az óvodákat és iskolákat mindaddig zárva kellene tartani, amíg a járványügyi adatok nem mutatnak megfelelő szintet a nyitáshoz, vagyis az új fertőzöttek száma nem csökken napi 1400 fő alá.

A PSZ elvárja az oktatásirányítástól, hogy

  • A nyitásról szóló döntés után az osztálylétszámokat minimálisra csökkentsék!
  • A szociális távolság betartását a tantermekben kötelezően írják elő!
  • Az otthon maradó gyermekeket semmilyen hátrány és retorzió ne érje!
  • A szülőknek, akik a járvány ideje alatt nem érzik biztonságban gyermekeiket, legyen joguk eldönteni, hogy 2021. május 10-éig beengedik-e őket az intézményekbe!
  • Ott, ahol megoldható, az otthon maradó gyerekeket a DKT-n (Digitális Kollaborációs Tér) keresztül élőben kapcsolják be a tanítási órákba!
  • Egy nap ne legyen párhuzamosan online és jelenléti oktatása egy pedagógusnak sem! Ezt a problémát az órák átcsoportosításával, ideiglenes órarenddel oldják meg!
  • A pedagógusok esetleges túlmunkáját fizessék ki, amelyet a felügyelet biztosítása okoz majd!
  • Az óvodákban kérjék a GYED-en, GYES-en lévő szülőket: lehetőleg tartsák otthon gyermeküket!
  • A kötelező óvodáztatást függesszék fel!
  • Ha az időjárás engedi, a lehető legtöbb foglalkozást a szabadban tartsák!
  • Az óvodák és iskolák számára plusz takarítószemélyzetet biztosítsanak a folyamatos fertőtlenítéshez!

A szakszervezet azt is kihangsúlyozta, ha egy gyermek is megbetegszik az újranyitást követően a jelenléti oktatás miatt, az nem a pedagógusok és az intézményvezetők felelőssége.

A március 8-án bevezetett távoktatás után április közepén kinyitnak az iskolák. Végül hány szülő döntött az iskolátokban az otthonmaradás mellett? Az osztályból hányan jelentek meg hétfőn? Minden órát megtartottak, és minden tanár be tudott menni az iskolába? Írjátok meg a tapasztalataitokat az [email protected] címre!

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.