Beismerte a volt iskolaigazgató, hogy fiktív tanulók után vettek fel normatív támogatást a Borsod megyei Selyeben. A névsorban két olyan diák neve is szerepelt, akik akkor már nem éltek. A képzelt diákokhoz valódi pedagógusokat is felvett a volt igazgató, a tanároknak pedig megtiltotta, hogy a nem létező tanulók hiányzását vezessék az osztálynaplóban. A trükkökkel igényelt 40 milliós támogatást 2013-ig vissza kell fizetni a településnek, de egyelőre nem tudják, hogy miből - tudta meg a Hír TV.
A tanárokkal az igazgató titoktartási nyilatkozatot íratott alá. A képzeletbeli diákok alapján csak a 2007-2008-as tanévben 66 millió forint normatív támogatást vett fel az intézmény, ebből 8 milliót jogosulatlanul. A selyebi iskolaigazgató által elkövetett csalásról itt olvashatsz.
A jogosulatlanul igényelt összeget és annak kamatait most a selyebi önkormányzatnak kell visszafizetni. A településnek nincs ennyi pénze. Ráadásul több százmillió forint fejlesztési támogatástól is elestek, mert nem maradt keretük a pályázati önerőre. A jegyző azt mondja: kétéves türelmi időt kaptak, 2013-ig. „Arra nem igazán van remény, hogy ezt a 40 millió forintot meg tudja takarítani az önkormányzat két év alatt. Hogyha a kétéves türelmi idő lejárta után a Magyar Államkincstár inkasszálja a bankszámlánkat, akkor újra kezdjük az adósságrendezési eljárást” – mondta Barkóczyné Szalma Julianna körjegyző.
„Gyanúsítottként hallgattuk ki az iskolaigazgatót, aki a bűnösségre is kiterjedő beismerő vallomást tett. Majd a nyomozóhatóság átadta az ügyet az illetékes miskolci ügyészségnek” – szögezte le Jánvári Regina, a Nemzeti Adó - és Vámhivatal Észak-magyarországi Regionális Bűnügyi Igazgatóság sajtóreferense. Ha a bíróság bűnösnek találja, a volt igazgató akár 5 évig terjedő börtönbüntetést is kaphat. 2010-ben hasonló csalás történt egy Somogy megyei iskolában - részleteket itt találsz.
eduline