Meglepetést okoztak a tanároknak az amerikai középiskolások Közoktatás
Eduline

Meglepetést okoztak a tanároknak az amerikai középiskolások

Az átlagos amerikai középiskolás nehezebb tárgyakat vesz fel és jobb eredményt ér el belőle, mint néhány évvel ezelőtt - állapították meg egy szerdán közzétett tanulmányban.

Az országos értékeléshez a 2009-ben érettségizettek közül 37 700 diák teljesítményét tekintették át 740 állami és magániskolából. Míg 1990-ben az elért pontszám átlagosan 2,68 volt, addig 2009-ben már 3,0.

A kreditek száma - melyek egyenként 120 órányi oktatást takarnak - a 2005-ös 26,8-ról 2009-ben 27,2-re emelkedett átlagosan a képzés ideje alatt.

Joban teljesítenek a diákok, mint húsz éve


A felmérést 1990-ben végezték el először, azóta jóval több matematikai, természettudományos és nyelvi órát vettek fel a diákok, aminek hátterében a szakemberek szerint az állhat, hogy a továbbtanulásnál előnyt jelent a "tartalmasabb" képzés.

MTI
Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot Közoktatás Kurucz Tünde

Óriási meglepetések a 2026-os HVG középiskolai rangsorban, mutatjuk a legjobb 15 gimnáziumot

Trónfosztás az élen és három vidéki gimnázium a top15-ben – a korábbi évekhez képest jelentős átrendeződés történt Magyarország legjobb középiskoláinak 2026-os HVG rangsorában. A lista élén az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium végzett, megelőzve az Eötvöst és a Toldyt, miközben a Trefort és az Apáczai is visszacsúsztak.