Két magyar egyetem szerepel a sanghaji rangsorban Közoktatás
Edupress

Két magyar egyetem szerepel a sanghaji rangsorban

Idén is megtartotta helyezését a Szegedi Tudományegyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem a sanghaji Jiao Tong University által évente elkészített nemzetközi rangsorban. A két intézmény a legjobb 300-400 között foglal helyet. A világ 400 legjobb egyetemének ranglistáját három amerikai egyetem: a Harvard University, a Stanford University és a University of California, Berkeley vezeti, a legjobb európai egyetem a Cambridge, amely a negyedik helyen áll.

 

Két magyar egyetem szerepel a sanghaji rangsorban

A sanghaji Jiao Tong University felméréséből kiderül továbbá, hogy az európai összehasonlításban az ELTE-t és az szegedi egyetemet a 126-170. közötti helyen tartják számon. Az európai listát a világranglista negyedik legjobbja, a Cambridge vezeti.

A rangsor készítői elsősorban az oktatói minőséget és az egyetemek kutatási teljesítményét vették figyelembe. A magyar intézmények által elért eredmény azért is kiemelkedő, mert az oktatási minőséget a Nobel- és Fields-díjas tudósok alapján összegezték, az oktatói minőség meghatározásánál pedig a nemzetközileg is nagy presztízsű folyóiratokban megjelent publikálások és az idézettség mértékét vizsgálták.

A rangsor legjobb húsz egyeteme között egyébként 17 amerikai intézmény mellett egy ázsiai és mindössze két európai egyetem kapott helyet. Az országok közti versenyben Amerika, Anglia, Japán a sorrend, míg Magyarország megelőzve a 32. helyen álló lengyeleket, Csehország mögött a 31. helyet foglalja el.

edupress

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.