2009. május. 21. 11:17 Eduline Utolsó frissítés: 2009. május. 21. 23:17 Közoktatás

Vizsgaidőszak az ELTE bölcsészkarán - 2. rész

Jut-e idő barátokra, álláskeresésre, keleti bútorokra vagy játékra vizsgaidőszak alatt? Egy mozgalmas hét története az ELTE bölcsészkarán egy hallgató szemszögéből.

Még csak az elején járunk a vizsgaidőszaknak, de én már most nagyon el vagyok havazva. Egyszerűen nem is az, hogy tanulnom kell, hanem dolgozatot írni, nekiállni a kutatásnak, dolgozatot írni, de valamikor játszani és aludni is kell valamikor.

Hétfőn bementem, hogy leadjam az esszémet (kb. 3 óra alvás után. A terv egyszerű volt: bemegyek, leadom, húzok haza, alszok, WoW, majd valami akármi, ami tanulásra emlékeztet, de mégsem az. Mindebből az lett, hogy elkísértem Angeléket, hogy felvegyék az indexeiket, majd onnan át egy budai plázába. Angelnek nagyon nehéz nemet mondani, ráadásul rátalált az egyik legnagyobb gyengémre: kínai kaja. Itt most had jegyezzem meg, hogy egyes férfiak számára nem kellemes, ha egy nő hívja meg ebédre. Úgy érezzük, hogy csorbul a büszkeségünk (főleg akkor, ha ráadásul egy módfelett gyönyörű nőről van szó, még akkor is, ha csak barát).

Kedden elmentem a munkahelyre felvételizni. Teljesen másról szólt, mint ami a munka lett volna később. A teszt lényege az volt, hogy egy óra alatt minél nagyobb nézettséget generáljunk agy adott oldalnak különféle chat és fórum oldalakat használva. Köze nem volt a leírt, óvatos, trükkös módszerrel történő fórumos beépüléshez, mint amit a munka ígért, hanem egyszerű linkáradat-terjesztés. Persze ezerrel elkezdtem minden általam ismert fórumon reklámozni (na meg chateken, ha mondjuk bizonyos oldalaknál nem kaptam volna letiltást percenként floodolás és tiltott linkelés/spammelés miatt). Na mindegy, a lényeg, hogy másnap kaptam egy levelet, hogy nem vettek fel.

Hazaérve eldöntöttem, hogy tanulnom kéne a szerdai vizsgára, de a WoW erősebb volt. Később ránéztem a handoutokra, de rájöttem, elég reggel egy órával korábban kelnem, hogy elolvassam őket. Ha belegondolok, itt ez viszonylag még működött is, mert a dolgozatra négyest kaptam (csak két pontot vesztettem). Persze azért a dolgozat közben is ment ezerrel az egymásról lesés, na meg ugye a felejthetetlen ’kimegy a tanár és egyből a másikat kérdezed a hármas kérdésről’ jellegű kis színjáték.

Érdekes amúgy, hogy csak a dolgozat számított a jegybe. Év elején ugyanis még az volt, hogy fele arányban a referátum, fele arányban a dolgozat adja a jegyet. Aztán az utolsó előtti órán kiderült, hogy mindenkinek olyan jó lett a referátum (ezek szerint az enyém is), hogy nincs értelme számolgatni, így csak a dolgozat dönt. Persze ha nagyon siralmas a dolgozat, akkor azért javíthat a jegyen a referátum, de nem ez a jellemző. Szóval meglett az első jegyem a félévben, és azért az előző féléviekhez képest a négyes nagyon is jó jegynek számít.

Óra után irány a Kerepesi temető, mert az egyik óra oda lett szervezve, így egy kis fejtágítást kaphattunk a nemzeti temetkezés múltjáról, jelenlegi helyzetéről, A temetőben kiderült, hogy erre az órára is egy dolgozatot kell írni, méghozzá 5 oldalast az aznapi órához kapcsolódóan. Ja és május 25-ig le kell adni, vicces, ugye? Nem egyszerű, ha még a tanár sem tudja teljesen megfogalmazni, hogy milyen témában szeretné az elkészített dolgozatokat látni. Mindegy, majd írok valamit.

Csütörtökön kénytelen voltam bemenni az első órámra, mert csak az az egy volt megtartva. Végigültük az órát, ami mindenki meglepetésére fél órával hamarabb befejeződött. Utána elkísértem Angeléket egy keleti bútorokat és dekorációs holmikat áruló boltba. Ezek után viszont a kis táraság és az én útjaim elváltak, minek következményeként hazafelé vettem az utat. Itthonról aztán tovább az egyetemre, ahol az infó vizsga második fele várt.

Maga a feladat igazolta az elvárásokat: igazából könnyű volt, ha akár 10 percet is eltöltöttél már a Word előtt, de a tanár esetleges pontatlanul megfogalmazott feladat-meghatározásai már jóval bonyolultabbá tették az egészet. Ráadásul, ha valamit nem tudok, akkor akár belenézhettem volna az előttem vizsgázók által elkészítettekbe is, mert a mi gépeinkről is hozzá lehetett férni ezekhez. Mondanom se kell, hogy egy lustább (ám a szövegszerkesztéshez értő) diák akár azt is megtehette volna, hogy az előző órán elkészített egyik dolgozaton alkalmazza a hatásos ctrl+c – ctrl+v varázslatot, majd átnézi, hogy minden úgy van-e benne, ahogy annak lennie kell, végül saját néven elmenti és beadja.

A péntek megint a pihenés jegyében telt. Még ma elolvasom a Magneto Testamentet, aztán majd holnap meg holnapután lazán megírom a dolgozatot belőle! (na persze).
Tudni kell, hogy már be volt készítve a Supernatural 4. évadának dupla záró része, és pár South Park évad is vész esetére. 

Szombaton viszont legalább elolvastam a képregényt a dolgozatomhoz és ezt erőteljesen ajánlom másnak is. Vasárnap délután kettő körül álltam neki a dolgozatnak és sikeresen jelenthetem, hogy hajnali háromnegyed négyre sikerült is befejeznem. (a copyright meg minden az enyém).

Egy önjelölt megváltó fiatalkora

Másnap a dolgozatot sikerült időben leadni, majd hazajöttem és betartottam a mai napra magamnak tett ígéretemet: a blogoláson kívül nem csináltam semmi értelmeset.

A bejegyzést írta: Don_Jay

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.