Együttműködést kezdeményezett a bécsi BOKU a mosonmagyaróvári egyetemi karral Közoktatás
Edupress

Együttműködést kezdeményezett a bécsi BOKU a mosonmagyaróvári egyetemi karral

A bécsi Agrártudományi Egyetem (Universität für Bodenkultur Wien) és a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara (MÉK), valamint a székesfehérvári Geoinformatikai kar közötti újabb együttműködési lehetőségekről tárgyaltak az intézmények vezetői október 31-én Mosonmagyaróváron.

Együttműködést kezdeményezett a bécsi BOKU a mosonmagyaróvári egyetemi karral
"A BOKU és a MÉK története közös gyökerű, hiszen a bécsi Mezőgazdasági Főiskola a Magyaróvári Gazdasági Tanintézetből, mint anyaintézményből vált ki 1872-ben. Az egyetemeink közötti hallgatói és oktatói cserékre eddig is volt lehetőség, ám bízom benne, hogy a tárgyalások további új utakat nyitnak meg a közös munkában" - mondta el bemutatkozó beszédében Dr. Martin Gerzabek, a BOKU tudományos rektorhelyettese.

A megbeszélés elsődleges célja az együttműködés stratégiai pontjainak megállapítása volt. A kooperáció a PhD-hallgatók képzésében, a nyári egyetemek, konferenciák közös szervezésében, továbbá az együtt végezhető kutatási programokban valósulhat meg.

(www.edupress.hu)
Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái Campus life Gál Luca

Tanulás barlangban, csónakon vagy éppen a hegy tetején – ilyenek a világ legfurcsább iskolái

Legtöbbünk számára az iskola egy épület, tantermekkel, padokkal és táblával. De mi van akkor, ha az osztályterem egy barlang mélyén, egy hajón vagy egy hegy tetején van? A világ különböző pontjain található iskolák néha annyira eltérnek a megszokottól, hogy nehéz elhinni, valóban léteznek. Összegyűjtöttünk néhányat a legkülönlegesebbek közül.