Szent István-díjban részesült a BMF professzora Közoktatás
Edupress

Szent István-díjban részesült a BMF professzora

Ötödik alkalommal ítélték oda a Szent István-díjat és -emlékérmet Székesfehérváron augusztus 19-én. Az elismerést minden évben olyan székesfehérvári személy kapja, aki sokat tett első királyunk életművének bemutatásáért és ezért példaként állítható a város lakossága elé. Idén Tóth Mihály professzor emeritust díjazták, aki évtizedeket töltött a műszaki felsőoktatásban.

Szent István-díjban részesült a BMF professzora

Tóth Mihály 1998-tól Székesfehérváron, a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán oktatott, mint a Számítógéptechnikai Intézet igazgatója, a budapesti székhelyű Kandó Kálmán Műszaki Főiskola főigazgatója, a Magyar Főigazgatói Konferencia elnöke. Kutatói tevékenysége a digitális technikára, a számítástudomány matematikai alapjaira, az információ- és kódoláselméletre, a felsőoktatási minőségbiztosításra, a kriptográfiara és annak alkalmazásaira terjedt ki. Külföldi oktatói, tudományos kutatói tevékenysége révén számos nemzetközi intézetben és alapítványban vált ismertté a neve, mint például a Friends of Hungarian Higher Education amerikai alapítványban, vagy az American Cryptogram Association-nél. Csaknem négy évtizedes oktatói munkáját Apáczai Csere János díjjal ismerték el.

A díjazott tagja volt a Magyar Akkreditációs Bizottság Minőségbiztosítási Tanácsának és ma is tevékenykedik a Veszprémi Akadémiai Bizottságban, illetve 2001 óta elnöke a Székesfehérvár városa által létrehozott Önálló Főiskolai Közalapítvány kuratóriumának. Szakmai teljesítményei mellett a város egyik meghatározó közösségében, a Székesfehérvári Református Egyházközségben a gyülekezet presbitériumának tagja, valamint a Tanítvány Református Oktatási és Nevelési Alapítvány kuratóriumának elnöke.

(www.edupress.hu)
Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó Campus life Székács Linda

Egyiptomban él, de Magyarországnak szállítja a dicsőséget a 18 éves nyíltvízi úszó

Tóth Diána nyíltvízi úszó nevét kevesen ismerik itthon, pedig 18 évesen már olyan teljesítményeket tudhat magáénak, amelyek világszinten is figyelemre méltóak. A fiatal lány Egyiptomban él és itt is készül a versenyekre, ennek ellenére a dobogóra mindig magyar zászlóval áll, holott támogatást sem anyagi, sem tárgyi formában nem kap Magyarországtól.