Versenyautókat terveztek a mérnökhallgatók július 10. és 13. között Silverstoneban. A Formula Student nevet viselő megmérettetésen a gyorsaság, biztonság, megbízhatóság, vezethetőség és költséghatékonyság szempontjainak egyaránt meg kellett felelniük az elkészült munkáknak.
A július 10. és 13. között megrendezett versenyen az idén 21 ország 99 egyeteméről 116 csapat indult. Az egyetemi hallgatóknak egy együléses versenyautót kellett tervezniük, megépíteniük, fejleszteniük, majd piacra dobniuk. A megmérettetés a mérnöki karrier népszerűsítése és a tervezői képességek fejlesztése mellett valós tervezési, gyártási és üzleti tapasztalatszerzési lehetőséget is kínált az autóipar területén.
Fotó: Edupress
A Formula Student célja volt, hogy megadja a jövő mérnöktehetségeinek a szakmai fejlődés és kiugrás lehetőségét. A tanulók elsajátíthatták többek között a marketing, az időgazdálkodás, a projektmenedzsment, a csapatépítés és a költségtervezés területeinek legfontosabb tudnivalóit, valamint fejleszthették prezentációs és menedzsmentkészségeiket is.
A győzelem megszerzéséhez a diákoknak igazi csapatként kellett együttműködniük és egyensúlyt teremteniük a sebesség, a biztonság, a megbízhatóság, a költségek és a vezethetőség szempontjai között.Az évente megrendezésre kerülő rendezvény a világ minden tájáról, például az Egyesült Királyságból, Európából, Amerikából, Ázsiából és Ausztráliából egyaránt vonzza a nevezőket, hiszen egyedülálló módon a projektalapú felsőoktatást a gyakorlati mérnöki készségek fejlesztésével kombinálja.
Az idei eseményt az Autodesk Inc., a 2D és 3D tervezői szoftvermegoldások vezető szállítója támogatta és egy nagyobb pénzösszeggel segítette a versenyszervező Institution of Mechanical Engineers gépészmérnöki szervezettel (IMechE) kötött partnerségi megállapodás keretében."A Formula Student széria a világ egyik legkomolyabb mérnök-képzési megmérettetése. Célunk, hogy az ifjú mérnököket és tervezőket egy olyan kihívás elé állítsuk, amely igazán próbára teszi képességeiket elméleti és gyakorlati vonatkozásban egyaránt" - mondta John Baxter, az Institution of Mechanical Engineers - gépészmérnöki szervezet elnöke.
Még le sem érettségizett, de már bekerült az MIT-ra és a Cambridge Egyetemre is a magyar diáklány. Megnéztük mennyit keresnek a pályakezdők a legnépszerűbb mesterdiplomákkal - mutatjuk a hét legfontosabb történéseit.