Londoni horrorkollégium: patkányok havi negyedmillióért Felsőoktatás
Eduline

Londoni horrorkollégium: patkányok havi negyedmillióért

Reggeltől estig tartó kalapálás, patkány a folyosón, és mindez havi 240 ezer forintért - nektek megérné? Hát a londoni kollégistáknak sem érte meg, fellázadtak, és most kártérítést ítéltek meg nekik.

 

Hallgatók egy csoportja összesen 300 ezer fontos kártérítést kapott a University College Londontól, mivel hosszú ideig lehetetlen körülmények közt éltek egy fővárosi kollégiumban - írja a Guardian.

Nemrég szintén több egykori Hawkridge House-ban lakó kollégista kapott összesen 100 ezer fontos kárpótlást az egyetemtől. Korábban a kollégiumban nehéz volt az élet, mivel építkezés zajlott az épületben. Emiatt gyakorlatilag egész nap építési zajok zavarták a diákokat, akik nem tudtak tanulni. Néhányan patkányokat is találtak a kollégiumban.

Egyesek arra is panaszkodtak, hogy a munkások gyakran az ablakaiknál dolgoztak, így egész nap elhúzott függönyök mögött tanultak, ha nem akarták, hogy lássák őket.

Az építkezések januárban kezdődtek, májusra pedig elfogyott a diákok türelme. Attól fogva nem fizettek lakbért, ami egyébként nem kevés összeg, havonta nagyjából 240 ezer forintnak megfelelő angol font.

A diákok harsányan tiltakoztak az egyetem vezetőségénél, ám sokáig nem vették túl komolyan a kritikus hangokat.

Az egyetemisták magas lakhatási költsége amúgy is egy fontos téma manapság Nagy-Britanniában. Nem csoda, hogy az egyetem vezetősége nem hallgatott a panaszokra, hiszen az ott élők aligha mehettek máshova, hiszen Londonban még ez a bérleti díj is alacsonynak számít mondjuk egy saját albérlethez képest.

Nagyon úgy néz ki, nem minden pedagógus kap karácsonyi jutalmat Közoktatás Kurucz Tünde

Nagyon úgy néz ki, nem minden pedagógus kap karácsonyi jutalmat

Van olyan tankerület, ahol több mint bruttó 112 ezer forintos jutalmat kapnak a pedagógusok karácsonyra, más tankerületekben pedig közölték, hogy idén nem lesz karácsonyi pulykapénz, sőt arra is akad példa, ahol még a karácsonyi ünnepségre is a pedagógusok viszik a házi süteményt.