Tudjátok, hol a legdrágább egy diploma? Nem az Egyesült Államokban Felsőoktatás
Eduline

Tudjátok, hol a legdrágább egy diploma? Nem az Egyesült Államokban

Már nem az Egyesült Államokban a legköltségesebb diplomát szerezni, ugyanis egy új felmérés szerint az OECD-országok közül Nagy-Britannia a legdrágább ezen a téren – legalábbis, amit az állami intézményeket illeti.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet új jelentése szerint (táblázat a 277.oldalon) a brit állami egyetemek alapképzésein átlagosan 9000 (több mint 2,5 millió forint) dollárt kellett fizetni 2013-14-ben egy év alatt.

Ezzel szemben a második helyezett USA-ban 8300 dollár volt egy év, Japánban pedig 5000, utána Dél-Korea, Ausztráli és Kanada jön a sorban. Fontos megjegyezni, hogy a felmérés csak az állami fenntartású intézményekre vonatkozik, így az Egyesült Államok legnagyobb presztízsű egyetemeit nem vizsgálták, de azokban általában magasabb a tandíj, mint a brit állami egyetemeken.

Kapcsolódó anyagaink

Ez a világ legdrágább egyeteme

Országok, ahol teljesen ingyenes a felsőoktatás

A tandíjak ellen tüntettek Londonban, egyetemet is foglalhatnak

Magyarországon a legdrágább a diplomaszerzés a jövedelmekhez képest

A brit felsőoktatásban az utóbbi években brutálisan megnőttek a tandíjak a kormány intézkedései révén, nem hiába szerveződtek azóta komoly tiltakozó megmozdulások. A kormány egy 2010-es döntésével háromszorosára emelte a tandíjakat.

A magyarországi tandíjakkal kapcsolatban nem közölt adatokat a jelentés.

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.