Így rendezd be a koliszobát vagy az albérletet: négy tipp elsőéveseknek Felsőoktatás
Eduline

Így rendezd be a koliszobát vagy az albérletet: négy tipp elsőéveseknek

A kollégiumokba, albérletekbe költözés előtt alaposan át kell gondolni, mit hova tesztek, mit visztek magatokkal otthonról, és mit nem, hiszen a legtöbb egyetemistának szűk hellyel kell majd gazdálkodnia. Hogyan lehet mégis otthonossá és egyúttal praktikussá varázsolni a környezetet?

1. Tárolás minimális helyen

Általában mindenkinek kevés hely jut saját dolgai tárolására, ezért minden egyes köbcentimétert ügyesen ki kell használni. Ilyenkor jönnek jól a különféle többrekeszes tárolók, amelyekben jobban elhelyezhetők a ruhák, így ügyesebben beoszthatók a szűkös polcok. Érdemes kihasználni az ágyneműtartót, illetve az asztal és az ágy alatti üres helyet, például dobozokkal vagy egy mobil ágyneműtartóval - írja a kika közleményében. 

2. Konyha takarékon

A műanyag dobozok jól jönnek a konyhában, hisz ezen a helyiségen szinte biztosan osztozniuk kell a lakótársaknak. Célszerű néhány tartósabb, jól záró és könnyen megkülönböztethető darabot beszerezni a hosszú távon is békés együttéléshez. Így nem a három éve hurcolt jégkrémes doboz megkopott felirata alapján kell megjegyezni, hogy melyik étel kié a közös hűtőben. A viták elkerülése végett tányérból és bögréből is érdemes olyan egyedibb darabokat vinni, amilyen jó eséllyel nincs másnak.

Túlélőcsomag kolisoknak: hét szabály, amit érdemes betartani

A napokban több tízezer elsőéves költözik be az egyetemi-főiskolai kollégiumokba - íme, hét tipp az együttéléshez. Nem barátot, hanem lakótársat kaptok A lakótárs? Az lakótárs. Ha végül úgy alakul, hogy barátok lesztek, az csak jó, de ha nem megy, nem kell erőltetni a barátkozást.

Konyhai eszközökből és edényekből nem érdemes nagyon felpakolni, mivel az albérletekben általában megtalálhatók a szükséges darabok, a kollégiumokban pedig viszonylag kevés hely jut ezek tárolására, illetve magára a főzőcskézésre is. Egy közepes méretű lábas és egy fakanál a legtöbb kollégista számára egész évben elég az egyszerűbb ételek elkészítéséhez.

3. Otthon a rengetegben

Amikor az ember mindössze néhány négyzetmétert tudhat magáénak, fontos, hogy otthonosan érezze magát benne - feldobja a szobát néhány poszter vagy kép, egy-két kisebb szőnyeg, ágytakaró, díszpárna vagy függöny.

4. Térelválasztók

Térelválasztókkal nyugodtabb zugot teremthetnek maguknak a zsúfoltabb helyeken lakó egyetemisták. Egy modern, mintás paraván jó szolgálatot tehet az egymáshoz közel elhelyezkedő ágyak közé téve. A ZH-k előtti, hajnalba nyúló tanulásnál jótékonyan árnyékolja alvó szobatársunk fekhelyét, és könnyen összecsukható, amikor inkább közösségi életet akarnánk élni. Kicsit kevésbé mobil, ellenben nagyon praktikus darab a magánszféra megteremtésére egy térelválasztó polc, melyre akár vidám, színes tárolódobozok is pakolhatók.

Kollégium helyett tíz négyzetméteres lakásban élnek a svéd diákok

Ez a cikk több mint egy éve frissült utoljára, ezért lehetséges, hogy a tartalma már elavult. Használd a cikk alján lévő kulcsszavakat vagy a keresőt a frissebb anyagok eléréséhez. Környezetbarát, olcsó nagyon trendi diákszállásokat tervezett egy svéd cég - mindössze tíz négyzetméteren.

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Matekérettségi 2025: ezeket fogalmakat, összefüggéseket és tételeket kérhetik középszinten

Hatványozás azonosságai, függvények jellemzése és grafikus manipulációk – csak néhány olyan összefüggés, fogalom és feladat, amit minden diáknak tudnia kell, aki idén májusban matekból érettségizik. Összegyűjtöttük, mi mindent kell(ene) átvenni szűk egy hét alatt azoknak, akik középszinten vizsgáznak matekból.