Egy amerikai egyetem többé nem kér Kolumbusz Kristófból Felsőoktatás
Eduline

Egy amerikai egyetem többé nem kér Kolumbusz Kristófból

Ezentúl a Brown University is inkább az őslakosokról emlékezik meg, semmint Kolumbusz Kristófról.

Emlékeztek még, amikor arról írtunk, hogy nem minden amerikai van elragadtatva a Columbus Day-től? Nos, a Brown University-n is úgy gondolták, hogy talán nem a megfelelő embert ünneplik.

Minden október második hétfője Kolumbusz Kristóf napja az Egyesült Államokban már 1934 óta. Azonban főleg az őslakosok leszármazottai számára ő nem egy hős, aki felfedezte Amerikát, inkább a „gonosz”, az „első terrorista”, vagy éppen „megszálló”.

A Rhode Islandi Brown University-n korábban sem nevezték Columbus Day-nek a második októberi hétfőket – ahogy több államban sem teszik már -, de most egyenesen őslakosok napjára keresztelik.

Kapcsolódó cikkek

Rasszista buli miatt függesztették fel a diákokat

Sokmintent átneveznének még az amerikai diákok

A francia lobogót is betiltaná egy oxfordi joghallgató

A napokat az egyetemen az őslakos amerikai kultúra tiszteletének szentelik – mondta el az egyik professzor a New York Timesnak.

A változtatást egy, az egyetemen működő őslakosok jogaiért küzdő szervezet kezdeményezte.

A Kolumbuszról elterjedt mítoszokat egyébként tényleg az oktatásban kell elkezdeni lerombolni. Amikor egy wisconsini tanár először beszélt a diákjainak arról, milyen rémtetteket követtek el a kontinensen az európaiak, leesett az álluk, mert eddig úgy tudták, ők igazi hősök voltak.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.