Dux: adókerülésre is tanítják a közgazdászhallgatókat az egyetemek Felsőoktatás
Eduline

Dux: adókerülésre is tanítják a közgazdászhallgatókat az egyetemek

„Kézenfekvő példával” magyarázta a leköszönő felsőoktatási helyettes államtitkár, miért volt szükség a jogász- és...

„Kézenfekvő példával” magyarázta a leköszönő felsőoktatási helyettes államtitkár, miért volt szükség a jogász- és gazdasági képzések keretszámának drasztikus csökkentésére.

„Mondjuk a közgazdászképzésben megtanítják a diákokat az adóelkerülési technikára. Ezután egy hallgató elmegy az APEH-hoz, vagy jelenleg  a NAV-hoz vagy a Pénzügyminisztériumba, és ott ezeknek a kiskapuknak a bezárására használja a tudását, ott teljesen indokolt, hogy az adófizetők pénzéből ezt visszatérítik. Ha ő elmegy egy olyan céghez, amely kihasználja ezeket a kiskapukat, az egyáltalán nem logikus, hogy azt miért kellene az adófizetőknek finanszírozni” – mondta Dux László az m1 hétfő esti műsorában.

Hozzátette: a gazdasági egyetemek és főiskolák között elosztott 250 állami ösztöndíjas hely „a gazdaságtudománynak a művelésére van szánva”. Ezzel megerősítette azokat a híreket, amelyek szerint az egyetemek, főiskolák tisztán a közgazdasági képzésekre csoportosítják majd az államilag finanszírozott helyeket, az üzleti szakok pedig kizárólag költségtérítéses formában indulnak majd szeptemberben.

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.