Adósságspirálba löki az egyetemistákat az új diákhitel? Felsőoktatás
Eduline

Adósságspirálba löki az egyetemistákat az új diákhitel?

A felvételi keretszámok kihirdetése után nyilvánvalóvá vált, hogy több egyetemi és főiskolai képzés is „kvázi...

A felvételi keretszámok kihirdetése után nyilvánvalóvá vált, hogy több egyetemi és főiskolai képzés is „kvázi tandíjkötelessé” válik, mert a kormány nem hajlandó finanszírozni több szakterületet. Ilyen például a gazdasági és jogi képzés is, ahol a 250 és 100 fős állami támogatásos limit eltörpül a jelentkezők arányához képest - olvasható az Egyenlítő blogon. Az új diákhitelről itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat.

A hallgatók egy jelentős hányada kénytelen lesz az új rendszerben a Diákhitel Központhoz fordulni. A tehetséges diákok már fiatal éveikben eladósodnak, és többmilliós adóssághalommal kezdik meg a nagybetűs életet. Mivel a két diákhitel párhuzamosan is felvehető, az Egyenlítő bloggerei szerint a jövőben emiatt sokan adósságspirálba kerülhetnek. Nem a legokosabb megoldás egy amúgy is adósságproblémákkal küszködő országban arra kényszeríteni a diákokat, hogy már tizenévesen hitelt vegyenek fel. A teljes posztot az Egyenlítő blogon olvashatjátok el.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.