A nap kérdése: a passzív féléveket is "le kell dolgozni" diplomaszerzés után? Felsőoktatás
Eduline

A nap kérdése: a passzív féléveket is "le kell dolgozni" diplomaszerzés után?

Rengeteg kérdés érkezik a hallgatói ösztöndíjszerződésekről. Beleszámítanak-e a passzív félévek a képzési időbe? Újabb olvasói levélre válaszoltunk.

Hallgatói szerződés. Diploma után magyarországi munka

Jövőre is lehet halasztani az egyetemen? Elkezdtem egy alapszakot szeptemberben, de jövőre szeretnék két félévet halasztani. Ez a két félév is beleszámít majd a magyarországi munkavállalásba? Így négy év alatt fogom elvégezni a BA-szakot, pedig csak három évet töltök majd az egyetemen. Hat vagy nyolc évig kell majd itthon munkát vállalnom?

A hallgatói szerződésben az áll, hogy az állami ösztöndíjjal támogatott félévek kétszeresét kell magyarországi munkaadónál ledolgozni – mivel állami támogatást nem kapsz arra a két félévre, amit külföldön töltesz, hat évig kell majd itthon dolgoznod. Itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat a hallgatói szerződésekről.

Kérdésed van? Válaszolunk
Problémák vannak az iskolában vagy az egyetemen? Nem tudsz eligazodni a jogszabályok útvesztőjében? A tanulmányi osztályon csak vonogatják a vállukat a felvetéseidre? Írj nekünk az [email protected] -ra, és megkeressük az illetékeseket! Mielőtt elküldenéd a kérdésedet, itt nézd meg, foglalkoztunk-e már a témával.
Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.