Gyorsan lebukhatnak az összeollózott szakdolgozatok "írói" Felsőoktatás
Eduline

Gyorsan lebukhatnak az összeollózott szakdolgozatok "írói"

Ezért nem érdemes összeollózni a szakdogát.

Új plágiumkereső oldal kezdte meg működését Magyarországon.

A plag.hu azt ígéri, hogy percek alatt közel 14 trillió weboldal, cikk, könyv, szakfolyóirat és periodika alapján futtat le olyan kifinomult keresést, mely képes bármilyen plagizálást felfedezni a dokumentumokban.

A közlemény megemlíti Schmitt Pál ügyét, amiből látszik, hogy a legtöbb - ahogy fogalmaznak - "szellemi tolvajlás" a felsőoktatásban figyelhető meg.

A cég azt ígéri, ha mindennapossá válik a rendszer használata, akkor az esetek többsége kiküszöbölhető lesz, és az eddigieknél sokkal könnyebben lebuknak az összeollózott dolgozatok gazdái.

 

A fejlesztő cég a HÖOK (Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája), valamint a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem képviselői előtt mutatta be új plágiumkereső rendszerét - álla a közleményben.

A plag.hu fejlesztője, az ACVK, több mint 14 nemzeti plágiumkeresőt üzemeltet Európában. Évente 200 000 tanuló és oktató ellenőriz rendszerével milliónyi dolgozatot szerte a világon.

 

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben Érettségi-felvételi Székács Linda

Felvételi 2025: így alakultak a ponthatárok a legnépszerűbb alapszakokon az elmúlt három évben

Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.