Hankó Balázs lesz a Károli Szabadegyetem októberi vendége Felsőoktatás
Gál Luca

Hankó Balázs lesz a Károli Szabadegyetem októberi vendége

A téma természetesen a felsőoktatás lesz.

A Károli Szabadegyetem következő előadásának vendége Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter lesz - tájékoztat az egyetem honlapján.

A Károli Gáspár Református Egyetem 2022-ben indított szabadegyetemén tudományos és aktuális témákról tartanak rendszeresen ismeretterjesztő előadásokat közérthető formában.

Hankó Balázs miniszter lesz a Károli Szabadegyetem októberi vendége! Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős...

Posted by Károli Gáspár Református Egyetem on Thursday, September 26, 2024
Az októberi eseményen ezúttal a felsőoktatási témák lesznek a középpontban. A meghívott miniszterrel Trócsányi László rektor fog beszélgetni arról, hogy mitől versenyképes ma egy felsőoktatási intézmény, miben rejlik a magyar fiatalok sikeressége, és miért fontos, hogy értékformálók és közösségteremtők legyenek a magyar egyetemek.

A pódiumbeszélgetés október 10-én 18 órakor fog kezdődni, amire a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ha érdekel titeket az előadás, akkor itt tudtok rá regisztrálni.

 

Felvételi kisokos: kinek való a hat- és nyolcosztályos gimnázium? Érettségi-felvételi Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a hat- és nyolcosztályos gimnázium?

2026. február 19-ig kell leadnotok a középiskolai jelentkezéseteket, de még nem vagytok biztosak abban, hogy milyen iskolatípus lenne számotokra a legjobb választás? Nem vagytok egyedül: sok család számára komoly dilemmát jelent, hogy maradjon-e a diák az általános iskolában nyolcadikig, vagy érdemesebb már korábban gimnáziumba váltani. Új középiskolai kisokosunkban végigvesszük a legfontosabb lehetőségeket – ebben a részben a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokat mutatjuk be.