A negyedik diplomáját szerzi egy 85 éves brit egyetemista Felsőoktatás
Székács Linda

A negyedik diplomáját szerzi egy 85 éves brit egyetemista

Elmondása szerint nem tud csak egy helyben ülni, rejtvényeket fejteni és tévézni.

85 évesen a negyedik diplomához fogott hozzá az angliai Cirencesterben élő Lucille Terry - írja a BBC.

Az idős hölgy 1962-ben a Manchesteri Egyetemen szerezte az első diplomáját gyógyszerészetből, azóta viszont humán tárgyakból és pszichológiából is diplomát szerzett, jelenleg pedig vallástudományt tanul az Open University-n.

A korábban tanárként dolgozó nyugdíjastól néhány héttel ezelőtt a lánya kérdezte meg, hogy mi az, amit igazán szeret csinálni. A válasza a tanulás volt, ezért úgy döntött, negyedjére is visszaül az egyetemi padokba.

Az órákon online vesz részt, a diplomáját pedig várhatóan 90 éves kora után fogja megszerezni. Megjegyezte azonban, hogy egyáltalán nem különlegesen okos amiatt, mert a negyedik diplomáját csinálja. Pusztán őszintén élvezi a tanulást, ami szerinte frissen tartja az agyat, és amire más idős embereket is szeretne ösztönözni.

 

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.