Keresztféléves felvételi: ilyen feltételekkel igényelhettek diákhitelt, ha fizetős képzésre vettek fel titeket Felsőoktatás
Székács Linda

Keresztféléves felvételi: ilyen feltételekkel igényelhettek diákhitelt, ha fizetős képzésre vettek fel titeket

Továbbra is kamatmentesen igényelhetitek a Diákhitel 2-t, aminek a törlesztését elég a diplomaszerzésetek után elkezdenetek.

5813 jelentkező közül 4804-en kerültek be valamelyik magyar egyetemre az idei keresztféléves felvételin: 3780-an mesterképzésre, 947-en alapképzésre, 77 fő pedig valamilyen felsőoktatási szakképzésre.

A legtöbb új diák a Budapesti Műszaki Egyetemen, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen és a Budapesti Metropolitan Egyetemen kezdhet februárban, ugyanakor a keresztféléves felvételin jellemzően fizetős szakokat hirdetnek meg, így a felvettek egy részének magas tandíjakat kell fizetnie a felsőoktatásban folytatott tanulmányaikért cserébe, a tandíjak pedig akár a félévente 900 ezer forintot is elérhetik vagy meghaladhatják.

Egyetemistaként félévente ekkora összeget előteremteni és félretenni még akkor is nehéz, ha valaki a tanulmányai mellett dolgozik. Erre nyújthat megoldást a Diákhitel 2, ami kifejezetten az önköltséges képzések tandíját fedezi.

A hitelt bárki igényelheti, aki aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, magyar állampolgár, 45 éven aluli és bejelentett lakcímmel rendelkezik. Az igényelt hitel ráadásul kamatmentes, az összeget egyenesen az egyetem számlájára utalják a tandíj fedezésére, így az oda-vissza utalással és befizetéssel nem nektek kell bajlódni.

A hitel bármikor felvehető és leállítható, a visszafizetése pedig jövedelemarányos, jellemzően havi néhány ezer forintos költség, amit a diplomaszerzésetek után kell elkezdenetek törleszteni.