Kiderült, mit gondolnak az oktatásról az Eduline-olvasók, szigorítanak az egyetemek: a hét hírei Felsőoktatás
Eduline

Kiderült, mit gondolnak az oktatásról az Eduline-olvasók, szigorítanak az egyetemek: a hét hírei

Egyre több egyetemen térnek át online oktatásra, míg az általános és középiskolákban a maszkviselés és a belépés szabályain szigorítanak - többek között erről írtunk ezen a héten. Beszámoltunk arról is, hogy mit gondolnak az Eduline olvasói a legfontosabb oktatási kérdésekről. Ezek voltak a hét hírei.

Szabad kezet adott a kormány az iskolaigazgatóknak maszkügyben, egymás után szigorítanak az iskolák

Kedden arról írtunk, hogy egyre több általános és középiskolában teszik kötelezővé a maszkviselést, miután Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette, hogy az iskolai járványügyi szabályokról az igazgatók dönthetnek. Sok intézményben lefújták a nyílt napokat, reggelente újra mérik a diákok testhőrmérsékletét, és a közösségi terekben - sok iskolában az osztálytermekben is - maszkot kell viselni. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

Magyar topegyetemekre felvételiznek, mégsem iratkoznak be: pont a legtehetségesebb diákok mennek külföldre

Szerdán érdekes jelenségről számoltunk be: van olyan magyarországi topegyetem, ahová a sikeresen felvételizők 10-15 százaléka nem iratkozik be. Van, amikor családi vagy anyagi okok állnak a döntés mögött, de nagy részük azért hagyja veszni a felvételi eredményt, mert időközben bekerült valamelyik külföldi egyetemre, és ott kezdi meg tanulmányait. Itt találjátok cikkünket.

Egymás után fújják le a nyílt napokat az egyetemek

A koronavírus-fertőzöttek növekvő száma miatt egyre több egyetemen és főiskolán döntenek úgy, hogy mégsem tartanak hagyományos nyílt napokat, helyette online programokat szerveznek a felvételizőknek. Van, ahol Zoomon vagy Teamsen lehet meghallgatni a tájékoztatókat, de akad olyan egyetem is, amely az Instagramon jelentkezik be. Cikkünket itt olvashatjátok el.

Drasztikusan emelnék a tanárok fizetését, az egyetemeket pedig visszaadnák az államnak az Eduline olvasói

Néhány napja arra kértük az Eduline olvasóit, hogy mondják el véleményüket azokról az oktatási kérdésekről, amelyek a választásra készülő pártok programjaiban is szerepelnek, és amelyek az elmúlt években újra és újra felbukkantak. Ötezren töltötték ki a teljes kérdőívet, a többség támogatná, hogy újra 18 legyen a tankötelezettség felső korhatára, jelentősen emelnék a pedagógusok fizetését, a modellváltó egyetemeket pedig visszaadnák az államhoz. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

Szigorítanak a felsőoktatási intézmények

A héten folyamatosan beszámoltunk arról, hogy a felsőoktatási intézmények egymás után reagálnak a romló járványhelyzetre. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán az előadásokat online tartják meg a szorgalmi időszak végéig, a jogi karon pedig a vizsgákat tartják majd online. A Budapesti Metropolitan Egyetemen online oktatást és vizsgáztatást rendeltek el, a Károli Gáspár Református Egyetemen a levelezősök tanulnak digitálisan. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem bölcsészkarának hallgatói petíciót indítottak azért, hogy náluk is rendeljenek el távoktatást.

Nem szeretnél lemaradni a legfontosabb információkról? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre itt vagy kattints az oldal tetején a feliratkozás gombra.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.